Doktor Onaylı ‘Mısır Seven Mısırcı’ çıktı
Doç. Dr. Osman Abalı tarafından yazılan Doktor Onaylı Gelişimsel Hikayeler serisinin üçüncü kitabı olan Mısır Seven Mısırcı raflardaki yerini aldı.

24 Haziran 2019 - 12:45:07

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Doç. Dr. Osman Abalı tarafından yazılan Doktor Onaylı Gelişimsel Hikayeler serisinin üçüncü kitabı olan Mısır Seven Mısırcı raflardaki yerini aldı.
Anne babalar ve eğitimcilerin çocuklarla birlikte keyifle okuyacağı Doktor Onaylı Gelişimsel Hikayeler serisinin yeni kitabı olan Mısır Seven Mısırcı Adeda Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Kitap, alanda 25 yıllık tecrübesiyle çocukların gelişimi ve geleceği için eserler üreten Doç. Dr. Osman Abalı imzasıyla baskıdan çıktı. 3-7 yaş arasındaki çocuklar için yazılan kitapta ana karakter, hem mısır yetiştiren hem de bu mısırları çok seven sevimli bir mısırcı. Mısır seven mısırcının pazara giderken yolda yaşadıklarını anlatan kitap, yardımlaşma ve iyilik gibi kavramların üzerinde duruyor. Mısır seven mısırcı, yolda gördüğü hayvanlarla mısırlarını paylaşarak daha da mutlu oluyor. Her ne kadar yaptığı iyiliklere karşılık beklemese de başka biri de onun bu iyiliklerini ödüllendiriyor. Hikayenin sonunda yazar eğitsel bir öneride de bulunuyor ve çocukları aileleriyle birlikte bir iyilik örneği oluşturmayı tavsiye ediyor.
Çocukların gelişimi için çok önemli olan ilk 7 yaş özellikle değerlendirilmesi gereken bir yaş dilimidir. Bu yaş grubundaki çocukların duygusal gelişimi, sosyal ve iletişim zekası, hayal gücü, empati yeteneği hikayelerle desteklenmelidir. Kitapçı Kedi ile hedeflenen kazanımlar şu şekilde sıralanıyor; Duygusal zeka gelişimi, empati, çok yönlü düşünme, sosyal gelişim, iletişim kapasitesi, yargılama, problem çözme, işitsel ve sözel zeka.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 269,30 lira oldu.
29.11.2019
Galatasaray, Trabzonspor hazırlıklarına devam etti
Galatasaray, Süper Lig’in 13. haftasında deplasmanda Trabzonspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına 1 günlük aranın ardından yaptığı antrenmanla devam etti.
29.11.2019
Çinli firmalara Yatırım Adası tanıtıldı
Trabzon’da düzenlenen 4. Uluslararası İpekyolu İşadamları Zirvesi nedeniyle Trabzon’da bulunan Çin Halk Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Deng Li, beraberindeki Çinli işadamlarıyla birlikte Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret etti.
29.11.2019
Fenerbahçe, Göztepe maçı hazırlıklarını tamamladı
Fenerbahçe, Süper Lig’de Göztepe ile oynayacağı maçın hazırlıklarını bu sabah yaptığı antrenmanla tamamladı.
29.11.2019
Sis Dağı Yaylasında yıkımlar tekrar başladı
Trabzon ve Giresun illerinin ortak yaylası olan Sis Dağı’nda bu sabah saatlerinde tekrar başlayan yıkımlar devam ediyor.
29.11.2019
Beşiktaş’ta Kayserispor maçı hazırlıkları başladı
Beşiktaş, Süper Lig’in 13. haftasında Kayserispor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına bu sabah yaptığı antrenmanla ara vermeden başladı.
29.11.2019
ALERJİYE KARŞI “YATAĞI DA SÜPÜRÜN” UYARISI
KIŞ AYLARINDA KİLO ALMAMAK İÇİN SAĞLIKLI BESLENME İPUÇLARI
AMBULANS ŞOFÖRLERİ HÜNERLERİNİ YARIŞ PİSTİNDE GÖSTERDİ
KUAFÖR HÜSEYİN ALKAN, BAĞIŞLANAN SAÇLARLA KANSERLİ HASTALARA PERUK YAPIYOR
BEYİN İMPLANTLARI HAFIZAYI YÜZDE 20 ARTTIRIYOR
10 SORUDA OBEZİTE
KESTANE BALI TAM BİR ŞİFA DEPOSU
ŞEHİT ÇOCUKLARINA AFET FARKINDALIĞI EĞİTİMİ
GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP SON TEKNOLOJİ İLE BULUŞTU
SOĞUK ALGINLIĞINDAN KORUYAN VE ANTİOKSİDAN İÇEREN KIŞ ÇAYI TARİFLERİ
PROF. DR. TEZER KUTLUK: "SİNDİRİM SİSTEMİ KANSERLERİNDEN KORUNMAK İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM ATIN"
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR