İBB AK Parti Grup Başkanvekili Göksu’dan kararlara ilişkin değerlendirme
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İBB Meclisinde alınan kararlarla ilgili yaptığı değerlendirmede, Ramazan Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı ve sınav günlerinde toplu taşımanın ücretsiz olacağını, su fiyatlarının ise işyerlerinde yüzde 10, hanelerde ise yüzde 46’ya varan indirimlerin olacağını söyledi.

15 Mayis 2019 - 21:40:02

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İBB Meclisinde alınan kararlarla ilgili yaptığı değerlendirmede, Ramazan Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı ve sınav günlerinde toplu taşımanın ücretsiz olacağını, su fiyatlarının ise işyerlerinde yüzde 10, hanelerde ise yüzde 46’ya varan indirimlerin olacağını söyledi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı toplantısı Saraçhane’deki İBB meclisinde gerçekleştirildi. Meclisin ardından İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, alınan kararlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ramazan Bayramı, 19 Mayıs’ta ve sınav günlerinde toplu taşıma ücretsiz olacak
Mecliste kabul edilen toplu taşıma araçlarıyla ilgili kararı açıklayan Göksu, ”Bugün İBB meclisimizde verimli ve kapsamlı çalışmalar yaptık. Özellikle ülkemizin önemli nadide kurulu İSKİ Genel Müdürümüzün faaliyet raporu oylandı ve kabul edildi. Faaliyet raporu tabi ki oy çokluğuyla kabul edildi. Üzücü olan taraf bu. Dünyada çok önemli bir marka değerine gelmiş, Türkiye’nin çok önemli markası haline gelmiş İSKİ’mizin faaliyet raporu, AK Parti grubu tarafından evet, CHP grubu tarafından hayır olarak oylandı. Oy çokluğuyla kabul edilmiş oldu. Meclis çalışmalarında özellikle Ramazan Bayramının toplu taşıma araçlarının ücretsiz olması kararlaştırıldı. Diğeri ise yine Ramazan ayı içerisinde, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız ve diğer sınav günlerinde toplu taşıma araçlarının ücretsiz olması kararlaştırıldı. Meclisimizden oy birliğiyle geçti” dedi.

“İş yerlerine yüzde10, hanelere yüzde 46’ya varan indirim gerçekleşmiş oldu”
Su fiyatlarında yapılacak indirimlerin detayını açıklayan Göksu, “Tabii bugün en önemli gündem maddelerimizden bir tanesi de su tarifesiyle ilgili meclis kararımızdı. Su tarifesiyle ilgili İSKİ Genel Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışma ve daha önce AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Binali Yıldırım beyin İstanbullulara taaddüt etmiş olduğu, özellikle hane ölçekli yeni bir sistemle su tarifelendirme sistemi, bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Bu yönteme göre, bu dile göre, işyerlerinde, yüzde 10’un üzerinde bir indirim, hanelerde ise yüzde 46’ya varan indirim gerçekleştirilmiş oldu. Bu gerçekleştirme sadece bir indirimle sınırlı kalmadı, aynı zamanda farklı imkanları da ortaya çıkartan, yeni trendleri de ortaya çıkartan, yeni bir uygulama olarak ortaya çıktı. Özellikle şunu söylemeliyiz ki, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesine göre bir kişinin insani olarak su kullanım hakkı ne kadarsa, bu kullanım hakkının bedava tahsisiyle ilgili bu gün yine raporumuzda geçti. 30 metreküpe kadar, 6 metreküp bedel olarak hanelerimize verilmesi kararlaştırıldı. Yani kişi başına düşen suyun, aşağı yukarı ilgili litre kararıyla bedava verilmesi kararlaştırılmış oldu. Daha önce enflasyona bağlı olarak faturalarda artışlar söz konusu oluyordu, bundan sonra enflasyona bağlı olarak herhangi bir artış söz konusu olmayacak. Yıl sonuna kadar sabit fiyatla devam edecek. Bu çerçevede bugün örneğin indirim anlamında baktığımızda 4 kişilik bir aile, bu ay 61 lira ödemiş, önümüzdeki ay 41 lira ödeyecekler. Örneğin 6 kişilik bir aile bu ay 103 lira ödediyse, önümüzdeki ay faturası 60 lira 54 kuruş olarak gelecek. 8 kişilik aile bu ay 144 lira ödediyse, önümüzdeki ay faturası 82 lira 01 kuruş olarak gelecek. Yüzde 46’ya varan bu indirimin hanelerde uygulayacağız, yüzde 10’a varan indirim işyerlerinde uygulanacağını bütün İstanbullulara müjde olarak söylemek isterim” diye konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Başkentliler en çok domates ve portakal tüketti
Başkentin yaş meyve ve sebze ihtiyacını karşılayan Ankara Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali, başkentlilerin kışlık ve yazlık sebze meyve tüketimine ilişkin verileri açıkladı.
16.06.2019
Rize’de 6 kişilik Avcı ailesinin dramı yürek burkuyor
Rize’nin İkizdere ilçesinde iki odalı evlerinde yaşam mücadelesi veren 6 kişilik aile kendilerine yardım eli uzanmasını bekliyor.
17.05.2019
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oyunu kullandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oyunu kullandı.
23.06.2019
Dışişleri Bakanlığı’ndan Kenya Hükümeti’ne başsağlığı
Dışişleri Bakanlığı, Kenya’da meydana gelen saldırıda hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi.
16.06.2019
Binlerce öğrenci dünyaca ünlü tenor Murat Karahan’la Gençlik Marşı’nı seslendirdi
Milli Mücadele’nin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Congresium Ankara oditoryumunu dolduran 3 bin lise öğrencisi, dünyaca ünlü tenor Murat Karahan, Ankara Devlet Opera ve Balesi Gençlik korosu ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Orkestrası eşliğinde tarihe geçecek “Gençlik Marşı” performansına imza attı.
19.05.2019
E-5’te bir dizinin set aracı kaza yaptı, 1 ölü
İstanbul Avcılar’da makas atarak ilerleyen bazı araçlar nedeniyle sürücünün kontrolünden çıkarak bariyerlere çarpan bir diziye ait aracın şoförü hayatını kaybetti.
27.05.2019
BURUN ESTETİĞİNDE ‘KORUYUCU RİNOPLASTİ’ YÖNTEMİ
DİŞ BEYAZLATMA DİŞE ZARAR VERMİYOR
İPİN UCUNDAKİ GÜZELLİK: MİNT LİFT
KONTROLSÜZ AĞRI KESİCİ KULLANIMI BÖBREK KANSERİNE YOL AÇABİLİR
AKUT İNMELİ HASTALARA VERİLECEK SAĞLIK HİZMETLERİ HAKKINDA YÖNERGE YAYIMLANDI
KKKA’DA KENE TUTUNMASINDA DİKKATLİ OLUNMALI
BURUN ESTETİĞİNDE NEFES ALMAYA DİKKAT
TÜSEB’DE İNSÜLİN ÇALIŞTAYI
GÖBEK ERİTMEK İÇİN ÖNERİLER
YAZ AYINDA MİGRENE DİKKAT
ÖLÜMCÜL OLABİLEN VİRÜS TÜRKİYE’DE GÖRÜLDÜ
BAKANLIKTAN KKKA UYARISI: “AÇIK RENK GİYSİLER TERCİH EDİN”

EN ÇOK OKUNANLAR