İBB AK Parti Grup Başkanvekili Göksu’dan kararlara ilişkin değerlendirme
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İBB Meclisinde alınan kararlarla ilgili yaptığı değerlendirmede, Ramazan Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı ve sınav günlerinde toplu taşımanın ücretsiz olacağını, su fiyatlarının ise işyerlerinde yüzde 10, hanelerde ise yüzde 46’ya varan indirimlerin olacağını söyledi.

15 Mayis 2019 - 21:40:02

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İBB Meclisinde alınan kararlarla ilgili yaptığı değerlendirmede, Ramazan Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı ve sınav günlerinde toplu taşımanın ücretsiz olacağını, su fiyatlarının ise işyerlerinde yüzde 10, hanelerde ise yüzde 46’ya varan indirimlerin olacağını söyledi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı toplantısı Saraçhane’deki İBB meclisinde gerçekleştirildi. Meclisin ardından İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, alınan kararlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ramazan Bayramı, 19 Mayıs’ta ve sınav günlerinde toplu taşıma ücretsiz olacak
Mecliste kabul edilen toplu taşıma araçlarıyla ilgili kararı açıklayan Göksu, ”Bugün İBB meclisimizde verimli ve kapsamlı çalışmalar yaptık. Özellikle ülkemizin önemli nadide kurulu İSKİ Genel Müdürümüzün faaliyet raporu oylandı ve kabul edildi. Faaliyet raporu tabi ki oy çokluğuyla kabul edildi. Üzücü olan taraf bu. Dünyada çok önemli bir marka değerine gelmiş, Türkiye’nin çok önemli markası haline gelmiş İSKİ’mizin faaliyet raporu, AK Parti grubu tarafından evet, CHP grubu tarafından hayır olarak oylandı. Oy çokluğuyla kabul edilmiş oldu. Meclis çalışmalarında özellikle Ramazan Bayramının toplu taşıma araçlarının ücretsiz olması kararlaştırıldı. Diğeri ise yine Ramazan ayı içerisinde, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız ve diğer sınav günlerinde toplu taşıma araçlarının ücretsiz olması kararlaştırıldı. Meclisimizden oy birliğiyle geçti” dedi.

“İş yerlerine yüzde10, hanelere yüzde 46’ya varan indirim gerçekleşmiş oldu”
Su fiyatlarında yapılacak indirimlerin detayını açıklayan Göksu, “Tabii bugün en önemli gündem maddelerimizden bir tanesi de su tarifesiyle ilgili meclis kararımızdı. Su tarifesiyle ilgili İSKİ Genel Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışma ve daha önce AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Binali Yıldırım beyin İstanbullulara taaddüt etmiş olduğu, özellikle hane ölçekli yeni bir sistemle su tarifelendirme sistemi, bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Bu yönteme göre, bu dile göre, işyerlerinde, yüzde 10’un üzerinde bir indirim, hanelerde ise yüzde 46’ya varan indirim gerçekleştirilmiş oldu. Bu gerçekleştirme sadece bir indirimle sınırlı kalmadı, aynı zamanda farklı imkanları da ortaya çıkartan, yeni trendleri de ortaya çıkartan, yeni bir uygulama olarak ortaya çıktı. Özellikle şunu söylemeliyiz ki, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesine göre bir kişinin insani olarak su kullanım hakkı ne kadarsa, bu kullanım hakkının bedava tahsisiyle ilgili bu gün yine raporumuzda geçti. 30 metreküpe kadar, 6 metreküp bedel olarak hanelerimize verilmesi kararlaştırıldı. Yani kişi başına düşen suyun, aşağı yukarı ilgili litre kararıyla bedava verilmesi kararlaştırılmış oldu. Daha önce enflasyona bağlı olarak faturalarda artışlar söz konusu oluyordu, bundan sonra enflasyona bağlı olarak herhangi bir artış söz konusu olmayacak. Yıl sonuna kadar sabit fiyatla devam edecek. Bu çerçevede bugün örneğin indirim anlamında baktığımızda 4 kişilik bir aile, bu ay 61 lira ödemiş, önümüzdeki ay 41 lira ödeyecekler. Örneğin 6 kişilik bir aile bu ay 103 lira ödediyse, önümüzdeki ay faturası 60 lira 54 kuruş olarak gelecek. 8 kişilik aile bu ay 144 lira ödediyse, önümüzdeki ay faturası 82 lira 01 kuruş olarak gelecek. Yüzde 46’ya varan bu indirimin hanelerde uygulayacağız, yüzde 10’a varan indirim işyerlerinde uygulanacağını bütün İstanbullulara müjde olarak söylemek isterim” diye konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Denizkurdu tatbikatı başladı
Deniz Kuvvetleri Komutanlığının en büyük tatbikatlarından olan "DENİZKURDU-2019" tatbikatı Anadolu’yu saran Karadeniz, Ege Denizi ve Akdeniz’de eş zamanlı olarak başladı.
13.05.2019
Binlerce vatandaş Büyükçekmece’deki iftarlarda buluşuyor
Büyükçekmece Belediyesinin düzenlediği geleneksel mahalle iftarları her akşam binlerce Büyükçekmeceliyi iftar sofrasında buluşturuyor.
17.05.2019
Köy meydanında geleneksel iftar sofrası kuruldu
Artvin Borçka İlçesi Selimiye köyünde geleneksel iftar programı düzenlendi. Köy meydanında doğayla iç içe kurulan iftar sofrasında 300 kişilik yemek ikram edildi.
20.05.2019
Beşiktaş Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Bayramını coşkuyla kutladı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Milli Mücadelenin 100’üncü yılı Beşiktaş’ta coşkuyla kutlandı. Önce Sanatçılar Parkı’nda konsere ardından Balmumcu’da başlayan yürüyüşe, Beşiktaşlı vatandaşların ilgisi yoğun oldu.
19.05.2019
Kartal Belediyesi’nden engellilere iftar yemeği ve boğaz turu
Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından, Engelliler Haftası nedeniyle iftar yemeğinin de verildiği bir boğaz turu düzenlendi.
16.05.2019
Terör örgütü PKK/YPG’nin çirkin yüzü bir kez daha ortaya çıktı
Türk Silahlı Kuvvetlerinin azim ve kararlılıkla yürüttüğü başarılı harekâtlar neticesinde gizlendikleri deliklerden çıkamayan bölücü terör örgütü PKK/YPG/PYD’nin çirkin yüzü, bölücü terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan A.C.’nin ifadelerinde bir kez daha ortaya çıktı. Bölücü hainler tarafından ailesinin tehdit edildiği ve kendisinin zorla Irak kuzeyindeki barınma alanlarına götürüldüğünü anlatan A.C.’nin bölücü terör örgütünün buradaki sözde eğitim faaliyetleri ile ilgili çarpıcı bilgiler verdiği öğrenildi.
15.05.2019
“KELEBEK HASTASI” ELİF’E UMUT OLDULAR
YEMEKTEN SONRA BU İKİLİYE DİKKAT
AĞIZ KOKUSUNA KARŞI MAYDANOZ VE NANE YİYİN
TATD, TÜRKİYE’DE ACİL TIBBIN GELECEĞİNE YÖN VERECEK UZMAN HEKİMLER YETİŞTİRİYOR
ROLL-ON’LAR VE MİDE İLAÇLARI ALZHEİMER’A NEDEN OLABİLİYOR
“ÇİKOLATA KİSTİ ANNE OLMAYA ENGEL DEĞİL”
DR. HAYRİYE BEKTAŞ AKSOY: “ASTIM HASTALARININ SPOR YAPMASINDA BİR ENGEL YOK”
DOÇ. DR. ATIL BİŞGİN: “TÜRKİYE’DE NADİR HASTALIK GÖRÜLEN 6-7 MİLYON KİŞİ VAR; DÜNYADA BU RAKAM 250-300 MİLYON”
MÜKEMMELİYETÇİ AİLE, TAKINTI HASTALIĞINA NEDEN OLUYOR
MEYAN KÖKÜ SİNDİRİM SİSTEMİNE FAYDALI
BULAŞICI HASTALIKLAR MEVSİM GEÇİŞLERİNDE ARTIYOR
AORT KAPAK HASTALIKLARININ TEDAVİSİNDE “TAVİ” İŞLEMİ

EN ÇOK OKUNANLAR