İBB AK Parti Grup Başkanvekili Göksu’dan kararlara ilişkin değerlendirme
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İBB Meclisinde alınan kararlarla ilgili yaptığı değerlendirmede, Ramazan Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı ve sınav günlerinde toplu taşımanın ücretsiz olacağını, su fiyatlarının ise işyerlerinde yüzde 10, hanelerde ise yüzde 46’ya varan indirimlerin olacağını söyledi.

15 Mayis 2019 - 21:40:02

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İBB Meclisinde alınan kararlarla ilgili yaptığı değerlendirmede, Ramazan Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı ve sınav günlerinde toplu taşımanın ücretsiz olacağını, su fiyatlarının ise işyerlerinde yüzde 10, hanelerde ise yüzde 46’ya varan indirimlerin olacağını söyledi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı toplantısı Saraçhane’deki İBB meclisinde gerçekleştirildi. Meclisin ardından İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, alınan kararlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ramazan Bayramı, 19 Mayıs’ta ve sınav günlerinde toplu taşıma ücretsiz olacak
Mecliste kabul edilen toplu taşıma araçlarıyla ilgili kararı açıklayan Göksu, ”Bugün İBB meclisimizde verimli ve kapsamlı çalışmalar yaptık. Özellikle ülkemizin önemli nadide kurulu İSKİ Genel Müdürümüzün faaliyet raporu oylandı ve kabul edildi. Faaliyet raporu tabi ki oy çokluğuyla kabul edildi. Üzücü olan taraf bu. Dünyada çok önemli bir marka değerine gelmiş, Türkiye’nin çok önemli markası haline gelmiş İSKİ’mizin faaliyet raporu, AK Parti grubu tarafından evet, CHP grubu tarafından hayır olarak oylandı. Oy çokluğuyla kabul edilmiş oldu. Meclis çalışmalarında özellikle Ramazan Bayramının toplu taşıma araçlarının ücretsiz olması kararlaştırıldı. Diğeri ise yine Ramazan ayı içerisinde, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız ve diğer sınav günlerinde toplu taşıma araçlarının ücretsiz olması kararlaştırıldı. Meclisimizden oy birliğiyle geçti” dedi.

“İş yerlerine yüzde10, hanelere yüzde 46’ya varan indirim gerçekleşmiş oldu”
Su fiyatlarında yapılacak indirimlerin detayını açıklayan Göksu, “Tabii bugün en önemli gündem maddelerimizden bir tanesi de su tarifesiyle ilgili meclis kararımızdı. Su tarifesiyle ilgili İSKİ Genel Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışma ve daha önce AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Binali Yıldırım beyin İstanbullulara taaddüt etmiş olduğu, özellikle hane ölçekli yeni bir sistemle su tarifelendirme sistemi, bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Bu yönteme göre, bu dile göre, işyerlerinde, yüzde 10’un üzerinde bir indirim, hanelerde ise yüzde 46’ya varan indirim gerçekleştirilmiş oldu. Bu gerçekleştirme sadece bir indirimle sınırlı kalmadı, aynı zamanda farklı imkanları da ortaya çıkartan, yeni trendleri de ortaya çıkartan, yeni bir uygulama olarak ortaya çıktı. Özellikle şunu söylemeliyiz ki, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesine göre bir kişinin insani olarak su kullanım hakkı ne kadarsa, bu kullanım hakkının bedava tahsisiyle ilgili bu gün yine raporumuzda geçti. 30 metreküpe kadar, 6 metreküp bedel olarak hanelerimize verilmesi kararlaştırıldı. Yani kişi başına düşen suyun, aşağı yukarı ilgili litre kararıyla bedava verilmesi kararlaştırılmış oldu. Daha önce enflasyona bağlı olarak faturalarda artışlar söz konusu oluyordu, bundan sonra enflasyona bağlı olarak herhangi bir artış söz konusu olmayacak. Yıl sonuna kadar sabit fiyatla devam edecek. Bu çerçevede bugün örneğin indirim anlamında baktığımızda 4 kişilik bir aile, bu ay 61 lira ödemiş, önümüzdeki ay 41 lira ödeyecekler. Örneğin 6 kişilik bir aile bu ay 103 lira ödediyse, önümüzdeki ay faturası 60 lira 54 kuruş olarak gelecek. 8 kişilik aile bu ay 144 lira ödediyse, önümüzdeki ay faturası 82 lira 01 kuruş olarak gelecek. Yüzde 46’ya varan bu indirimin hanelerde uygulayacağız, yüzde 10’a varan indirim işyerlerinde uygulanacağını bütün İstanbullulara müjde olarak söylemek isterim” diye konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Hurdacının duvar ile aracı arasında sıkışıp hayatını kaybettiği kaza kamerada
İstanbul Ümraniye’de hurdacılık yapan bir kişi, hurda aracına kamyonun çarpması sonucu duvarla aracının arasında sıkışarak hayatını kaybetti. Feci kaza, güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
01.10.2019
Givin Yard Sale Store, Londra’dan gümüş ödül ile döndü
Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi (ICSC) tarafından düzenlenen 2019 The Solal Marketing Awards’da Akmerkez, Givin Yard Sale Store projesi ile kurumsal sosyal sorumluluk kategorisinde gümüş ödül kazandı.
01.10.2019
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa, güne yüzde 0,23’lük yükselişle başladı.
01.10.2019
Eylül ayında en çok Sen Anlat Karadeniz konuşuldu
Televizyon ekranlarının en çok konuşulan dizileri belli olurken, yeni sezon heyecanı ve kanalların yeni dizi projeleri büyük yankı uyandırdı.
01.10.2019
DeFacto, geleceğin mağazacılık konseptini Türkiye’ye getirdi
DeFacto, mağazacılık alanında yeni bir dönem başlattı. Şirket, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğini belirterek moda alanında akıllı mağaza konseptini Akasya’da hayata geçirdi. Kullanıcılar, akıllı ekranlar ve sanal gerçeklik gözlükleri sayesinde bir dakika içinde tüm ürünlerin dijital kopyalarını inceleyebilecek, diledikleri kıyafeti anında satın alabilecek.
01.10.2019
Palandöken: “Motorinde indirim için fazla beklenmemeli”
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Motorinde indirim için fazla beklenmemeli” dedi.
01.10.2019
SAĞLIK BAKANI KOCA, AB ÜLKELERİNİN BÜYÜKELÇİLERİYLE GÖRÜŞTÜ
’’KORONAVİRÜSÜ ELLERİMİZLE YENECEĞİZ’’
NORMALLEŞME SÜRECİNDE HASTANEYE GELENLERİN SAYISI İKİ BUÇUK KAT ARTTI
“SPOR ÇEVREDEKİ VİRÜS YÜKÜNÜ ARTTIRIYOR”
FUE SAÇ EKİMİNİN SAÇLARIN DAHA DOĞAL VE GÜR OLMASINDA ETKİSİ
BAŞKENT CAMİLERİNDE HİJYEN ÖNLEMİ
PANDEMİ VE NORMALLEŞME SÜRECİNDE SEDYELERİN TEMİZLİĞİ BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
’’DOĞAL EKMEĞİ SOFRANIZDAN EKSİK ETMEYİN’’
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN İŞ YERLERİ İÇİN AFİŞ
AŞI BİLİM KURULU, RUS TARAFIYLA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE SAĞLIK ENSTİTÜLERİ BAŞKANLIĞI (TÜSEB) AŞI BİLİM KURULU, KOVİD-19 AŞISI GELİŞTİRME KONUSUNDA İŞBİRLİĞİ İÇİN RUS BİLİM İNSANLARIYLA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.
GÜNEŞ ÇARPMASI HAYATI TEHDİT EDİCİ DURUMLARA KADAR VARABİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR