Ceyhun Yıldızoğlu: “Grubumuz hem iyi hem de zorlu”
A Milli Kadın Basketbol Takım Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, Avrupa Şampiyonası’ndaki rakipler İtalya, Macaristan ve Slovenya’nın hem iyi hem de zorlu takımlar olduğunu söyledi. Yıldızoğlu ayrıca takımın gününde olması halinde her rakibi yenebilecek güçte olduklarını ifade etti.
Anasayfa  >   SPOR

20 Haziran 2019 - 13:15:04

Çıktı Al

Yorum (0)

A Milli Kadın Basketbol Takım Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, Avrupa Şampiyonası’ndaki rakipler İtalya, Macaristan ve Slovenya’nın hem iyi hem de zorlu takımlar olduğunu söyledi. Yıldızoğlu ayrıca takımın gününde olması halinde her rakibi yenebilecek güçte olduklarını ifade etti.
A Milli Kadın Basketbol Takımı, Letonya ve Sırbistan’ın 27 Haziran - 7 Temmuz tarihlerinde ortak organize edeceği 2019 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası öncesinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda medya günü düzenledi. A Milli Kadın Basketbol Takım Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Takımda pozitif bir hava olduğunu söyleyen Yıldızoğlu, hazırlık döneminde çok maç yaptıklarını belirterek, “Son olarak Sırbistan’da iki hazırlık maçı daha yapacağız. Sonra yolumuza devam edeceğiz. Grubumuzun hem iyi olduğunu hem de zor olduğunu düşünüyorum. Yenebileceğimiz rakiplerle oynayacağız ama zorlu rakipler. Avrupa basketbolunda jenerasyon değişikliği oluyor. Bizim takımla beraber bütün takımlar değişim yaşıyor. Bu değişimi en pozitif kullanacak takımların başarılı olacağını düşünüyorum. Biz iyi çalıştık. Oyuncularıma güveniyorum. Tecrübesiz ama çok yetenekli oyuncularımız var. İyi bir kimya yakalarsak Dünya, Avrupa Şampiyonlarında ve Olimpiyatlarda Avrupa’nın en üstünde olmak istiyoruz” diye konuştu.

“Her rakibi yenebilecek güçteyiz”
Gruptaki rakipleri de değerlendiren deneyimli çalıştırıcı, “Grupta İtalya maçı bizim ilk ve en önemli maçımız olacak. Bu demek değil ki diğer rakiplerimiz daha kolay. Her maçın zorlu geçeceğini biliyoruz. İtalya maçı ile başlayacağız, Allah’ın izniyle sırasıyla gideceğiz. İtalya hem ilk maçımız hem de 6 yıl önce Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olduklarından dolayı çok ciddiye alıyoruz. Slovenya’yı da onlarla birlikte ciddiye alıyoruz. 3 tane uluslararası, 1 tane de devşirme oyuncuları var. Biz her maçın zor geçeceğini biliyoruz. Bu demek değil ki maçlar zor geçecek ve biz kaybedeceğiz. Ben oyuncularıma güveniyorum. Biz o gün iyi bir kimya ile sahada olursak, çalıştıklarımızı yapabilirsek her rakibi yenebilecek güçte olduğumuzu biliyorum” şeklinde konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SPOR,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Seyahat eden hayvanlar için dinlenme tesisleri geliyor
Tarım ve Orman Bakanlığı, hayvan refahına yönelik Avrupa Birliği (AB) müktesebatına uyum çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Hayvanların nakil sırasındaki refahı için uzun yolculuklarda dinlenmeleri maksadıyla istasyonlar kurulacak.
03.07.2019
Başkan Ercan muhtarlarla bir araya geldi
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Kültür Evi’nde düzenlenen Muhtarlarla İstişare Toplantısı’na katıldı. Sincan’da görev yapan muhtarlarla bir araya gelen Başkan Ercan, merak edilen soruları yanıtladı.
03.07.2019
Kısırlık riskine karşı yumurta dondurma yaygınlaşıyor
Kanserin yaygınlaştığı günümüzde kemoterapi ve radyoterapi gibi tedaviler özellikle genç yaştaki hastalar için kısırlığı önemli bir sosyal sorun haline getirebilirken, yumurta dondurma işlemi yaygınlaşıyor.
03.07.2019
Bakan Ersoy’dan Kemal Sunal paylaşımı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Değerli sanatçımız Kemal Sunal’ı saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.
03.07.2019
Esra Erol ve eşi Ali Özbir’den çifte kutlama
Başarılı sunucu Esra Erol, eşi Ali Özbir’in hem doğum gününü, hem de 9. evlilik yıl dönümlerini kutladı.
03.07.2019
Kemal Sunal vefatının 19’uncu yılında mezarı başında anıldı
Türk sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal, vefatının 19’uncu yılında mezarı başında anıldı. Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal, "Kemal Sunal filmlerini seyredemiyorum. Ancak seyretmeyi çok istiyorum. Allah izin verirse sağlıklı bir şekilde çocuğum dünyaya gelecek. İnşallah gücümü toparlayıp filmleri seyredeceğim’’ dedi.
03.07.2019
ÖZEL İMPERİAL HASTANESİNDEN "SATILIYOR" İDDİALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
YEMEK BORUSU KAPANDIĞI İÇİN BESLENEMEYEN NİJERYALI HASTA TÜRKİYE’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
BEL FITIĞI HAKKINDA YANLIŞ BİLİNENLER
“CİLDİNİZİ KIŞ KURULUĞUNDAN NEMLENDİRİCİYLE KORUYUN”
ANKARA’DAKİ BALIKÇILARA GECE DENETİMİ
KEÇİÖREN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE “ENGEL ENGEL DEĞİLDİR" PROGRAMI
TÜRKİYE’DE HIV VİRÜSÜ EN SIK 25 VE 34 YAŞ ARASINDA GÖRÜLÜYOR
ANKARA’DA EMDR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
SARI NOKTA HASTALIĞI, AFEREZ YÖNTEMİ İLE DURDURULABİLİYOR
BAKLİYATIN FAYDALARI
BİLİNENİN AKSİNE SOĞUK HAVA KİLO VERDİRİYOR
TÜM VÜCUDUNU SEDEF SARAN HASTA DERDİNE ANKARA’DA ÇARE ARIYOR

EN ÇOK OKUNANLAR