İşadamı Nevzat Kaya ihtiyaç sahiplerine yüzlerce gıda kolisi dağıttı
Hayırsever işadamı Nevzat Kaya, koronavirüs nedeniyle işinden olan ve maddi desteğe ihtiyaç duyanları unutmadı. İhtiyaç sahiplerine gıda kolisi ve içinde Bin TL olan zarflar dağıttı.

05 Nisan 2020 - 14:30:03

Çıktı Al

Yorum (0)

Hayırsever işadamı Nevzat Kaya, koronavirüs nedeniyle işinden olan ve maddi desteğe ihtiyaç duyanları unutmadı. İhtiyaç sahiplerine gıda kolisi ve içinde Bin TL olan zarflar dağıttı.

Sokağa çıkamayan 65 yaş üstü ile kronik hastalığı bulunan, maddi durumu yeterli olmayan vatandaşlara bir destek de hayırsever işadamı Aston Martin Türkiye Distribütörü D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya’dan geldi. İstanbul’un Fatih ve Aksaray ilçelerinde belirlenmiş evlere gıda kolileri özenli şekilde teslim edildi. Yardım kolilerinin kaliteli ürünler seçilerek hazırlandığı belirtildi. İhtiyaç sahipleri yardım kolilerini görünce yüzleri güldü. Kolilerin içinde bulgurundan pirincine, kırmızı etinden beyaz etine kadar her şeyin olduğu bildirildi. Ayrıca, çalışmayan ya da işten çıkarılanlar için ise para yardımı yapıldı.

Gıda kolilerini alan vatandaşlardan Adnan Pekgöz, ’’Allah razı olsun bu zor günlerde buna çok ihtiyacımız vardı. Gıda kolisi ve içinde 2 bin TL olan bir para zarfı teslim aldım. Bu süreçte maddi durumu iyi olan, olmayana verecek. Aksi takdirde zorluklar aşılamayacak. Bu vesile ile bize bu yardımı gönderen işadamına çok teşekkür ediyorum, umarım diğer iş adamlarına örnek teşkil eder’’ diye konuştu.

Başka bir vatandaş Eyüp Candaş ise şöyle konuştu: ’’Koronavirüsün nedeniyle maalesef işimden ayrılmak zorunda kaldım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, büyük bir devlettir. Eminim ki, bu süreci hep beraber atlatacağız. İsminin Nevzat Kaya olduğunu öğrendiğimiz kişi bizlere gıda kolileri ve içinde para olan zarflar göndermiş. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Rabbim ayağına taş değdirmesin inşallah’’.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa, güne yüzde 0,74’lük düşüşle başladı.
19.03.2020
Karantina altındaki 2’inci günde yoğun güvenlik önlemleri sürüyor
Avrupa ülkelerinden dönen vatandaşlar 14 gün boyunca karantina altında kalacakları yurtlarda 2’inci güne başladı. Yurtlarda polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemlerinin devam ettiği görüldü.
19.03.2020
Mamak’ta karla mücadele ekipleri iş başında
Başkent’te başlayan kar yağışıyla beraber Mamak Belediyesi ilçe sınırları içerisinde vatandaşların zorlu kış şartlarında mağdur olmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
19.03.2020
Bitkisel ürün denge tabloları açıklandı
Bitkisel ürünlerde en yüksek yeterlilik derecesi yüzde 445,5 ile fındıkta gerçekleşti.
19.03.2020
Mamak Belediyesinden Kovid-19’a teknolojik hamle
Mamak Belediyesi, Kovid-19 virüsüyle mücadelede kişisel teması minimuma indirmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
19.03.2020
Restoranlarda masalar arası mesafe en az 1 metre olacak
Sağlık Bakanlığı tüm dünyaya hızla yayılan yeni tip Korona virüse karşı önlemler almaya devam ediyor. Bakanlığın Bilim Kurulu tavsiyesiyle restoranlar için aldığı tedbir kararı kapsamında restoranlarda masalar arası mesafe en az 1 metre olurken, tehdit oluşturabilecek açık büfe uygulaması da personeller tarafından yapılacak.
19.03.2020
SAĞLIK BAKANLIĞI, SON 24 SAATTE KORONA VİRÜS NEDENİYLE 25 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİNİ, TOPLAM CAN KAYBININ 4 BİN 540 OLDUĞUNU AÇIKLADI. BUGÜN 35 BİN 600 TEST YAPILIRKEN, 839 YENİ VAKA TANISI KONULDU. TEDAVİSİ TAMAMLANAN 989 KİŞİ İSE TABURCU EDİLDİ.
AKCİĞER SAĞLIĞI VE YOĞUN BAKIM DERNEĞİ’NDEN ’31 MAYIS DÜNYA TÜTÜNSÜZ GÜNÜ’ MESAJI
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN COVİD-19’A KARŞI PERSONEL SERVİS ARAÇLARIYLA İLGİLİ ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER
1 HAZİRAN’DA BAŞLAYACAK NORMALLEŞME SÜRECİNDE YAPILMASI GEREKENLERİ ANLATTI
"OMUZ AĞRISI CİDDİ HASTALIKLARIN BELİRTİSİ OLABİLİR"
SAÇ EKİMİNDE SAÇIN YAPISI VE ÖZELLİKLERİNE DİKKAT
ARTVİN’İN BORÇKA İLÇESİ İKİNCİ KORONA DALGASININ ŞOKUNU YAŞIYOR
“YEMEĞİMİ PAYLAŞAYIM” DERKEN, ÖLÜME YOL AÇABİLİRSİNİZ
PANDEMİ DÖNEMİNDE BESLENME ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞTİ
“KALICI KALP PİLİ KİOSKU” İLE HASTA VE DOKTOR ARASINDAKİ TEMAS EN AZA İNİYOR
KORONA VİRÜS İLE BİTKİ BAZLI ET ÜRÜNLERİ SATIŞI İKİYE KATLANDI
TÜRKİYE’NİN İLK ULUSLARARASI ARİTMİ MÜKEMMELİYET MERKEZİ ANKARA ŞEHİR HASTANESİNDE

EN ÇOK OKUNANLAR