Ankaralı işadamından örnek davranış
Ankara’da hayırsever bir iş adamı, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’nün satın almak istediği eldiven, galoş, maske gibi tıbbı ürünler arasından 600 bin adet eldiveni Ankara’daki hastaneler için bağışladı.

24 Mart 2020 - 14:15:06

Çıktı Al

Yorum (0)

Ankara’da hayırsever bir iş adamı, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’nün satın almak istediği eldiven, galoş, maske gibi tıbbı ürünler arasından 600 bin adet eldiveni Ankara’daki hastaneler için bağışladı.
Yeni tip korona virüs (Kovid-19) sonrasında eldiven, maske, galoş gibi ürünlere talep patlaması yaşandı. Vatandaşlar ise evlerine bu tip ürünleri depolamaya kalkınca piyasada da azaldı. Bu tip ürünler kimi firmalar tarafından ise stok yapılarak saklanmaya çalışıldı. Ancak Ankara’da Güzel İş Plastik firmasının yönetim kurulu üyesi Burhan Güzel isimli iş adamı, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’nün hastaneler için satın almak istediği tıbbı malzemeler arasından 600 bin adet eldiveni hibe ederek bağışta bulundu.
İl Sağlık Müdürlüğü’nün bağış noktasında kesinlikle bir taleplerinin olmadığını belirten Güzel, “Bize sadece ürünüz var mı ücretli olarak alalım dediler. Bizde Sağlık Bakanlığımız hastanelerimize bu ürünlerimizin hepsini ücretsiz olarak vereceğiz diye biz ısrar ettik. Onlar kesinlikle bir yardım talebinde bulunmadılar. Hatta fatura kesin ücretini ödeyeceğiz dediler biz kendimiz ısrarla verelim istedik” dedi.
İş adamı Güzel, 1993 yılından beri plastik ambalaj,maske, galoş işinde olduklarını belirterek, “Bundan iki gün önce İl Sağlık Müdürlüğü’nden arkadaşlarımız geldiler böyle bir eldiven ihtiyacı olduğunu ve eldivenlerle alakalı ürün olup olmadığını sordular. Ben arkadaşlara ne ihtiyaçları olduğunu sordum, onlarda bone, galoş, eldiven gibi bu tarz ürünlere ihtiyaç var dediler. Biz de ne kadar istiyorsanız verelim dedik. Bir kısım marketlere borçlarımız vardı onları ayırdık. Diğer ürünlerin hepsini devletimize verelim dedik. Bize bu ürünleri fatura karşılığında alalım dediler, biz de buna fatura kesmek istemiyoruz, devletimizin de ihtiyacı var bu günler de birlik berberliğe gerek olduğu için devletimize bağış yapalım dedik. Onlar uygun değil ama bir görüşelim dediler. Görüşme sonucunda biz elimizde olan ürünlerimizin birçoğunu onlara gönderdik. Yaklaşık 600 bin adet eldiven gönderdik. Kendilerine de izahatta bulunduk, bunlar yeterli değil ise bonemiz, galoşumuz yani hastanemize lazım olan ürünlerimizden ne varsa verebiliriz dedik. Korona virüsünden dolayı işyerimizi kapatacağımızı söyledik. Numaralarımızı kendilerine verdik, ne kadar ne istekleri varsa gece gündüz dükkanımızı kendileri için açacağımızı söyledik” diye konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Trabzon’un Araklı ilçesindeki sel bölgesine vatandaşların gitmemeleri uyarısında bulunuldu
Trabzon’un Araklı ilçesinde bir vatandaşın ölümü, 3 vatandaşın da kayıp olduğu sel afeti sonrasında Araklı Kaymakamlığı’ndan bir açıklama yapılarak sel bölgesine vatandaşların gitmemesi istendi.
18.06.2019
2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi: Brezilya: 3 - İtalya: 0
Voleybol Milletler Ligi’nin 5. haftasında Brezilya, İtalya’yı 3-0 mağlup etti.
18.06.2019
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 251.70 lira oldu.
18.06.2019
UMED, Küçükkaya’yı istifaya davet etti
Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED), Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya’nın ortak yayın öncesi gizli görüşmesinin gazetecilik ilkelerini yok saymak olduğunu belirterek, İsmail Küçükkaya’yı istifaya davet etti.
18.06.2019
Olaylı derbi soruşturmasında Tolga Zengin’e takipsizlik
Fenerbahçe-Beşiktaş arasında geçtiğimiz yıl oynanan derbi maçı sırasında meydana gelen olaylarda güvenlik görevlisini yaralamaya teşebbüs ettiği iddia edilen kaleci Tolga Zengin hakkında yürütülen soruşturma kapsamında takipsizlik kararı verildi. Savcılık, tarafların uzlaştığını belirtti.
18.06.2019
Minibüs şoföründen örnek davranış
Küçükçekmece’de geçtiğimiz Pazar günü 20 bin liralık altınını minibüste unutan kadını çantadaki “halı yıkamacı” kartından bulan minibüs sürücüsü, altınları teslim etti. Minibüs şoförünün örnek davranışı herkesin takdirini topladı.
18.06.2019
DR. MEHMET YAVUZ: "KORONA KILIĞINA GİRMİŞ BİR PSİKOLOJİK KORKU SALGINI VAR"
SAĞLIK-SEN GİRESUN ŞUBESİ’NDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK ZİYARETİ
PANDEMİ İZOLASYON TAKİP UYGULAMASI BAŞLADI
PANDEMİ İZOLASYON TAKİP UYGULAMASI BAŞLADI
TRABZON’UN ORTAHİSAR İLÇESİNDE 3 BLOKLU BİR SİTE KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA KARANTİNA ALTINA ALINDI
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN KAPALI ORTAMDA ÇALIŞILAN İŞ YERLERİNDE ALINACAK ÖNLEMLERE İLİŞKİN BİLGİLENDİRME
COVİD-19 HAKKINDA HAMİLELERİN BİLMESİ GEREKENLER
MİNİKLERDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MEKTUP
TRABZON’DA YENİ KARANTİNA DUYURUSU
ÇOCUKLARLA KORONA VİRÜS HAKKINDA NASIL KONUŞMALIYIZ
GÜMÜŞHANE’DE SAĞLIK ÇALIŞANLARI ARKADAŞLARINI ALKIŞLADI
’’KORONAVİRÜS İNSANLARDA YOĞUN KAYGIYA NEDEN OLUYOR’’

EN ÇOK OKUNANLAR