MSÜ sınavı ertelendi! MSÜ sınavı ne zaman?
Corona virüsü tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı vatandaşları gerekmedikçe dışarı çıkmaması konusunda uyardı. Yine bu kapsamda bazı sınavlar ertelendi. Peki MSÜ sınavı ertelenecek mi? ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Twitter hesabından MSÜ sınavının ertelenip ertelenmeyeceğini paylaştı.

19 Mart 2020 - 17:11:44

Çıktı Al

Yorum (0)

29 Mart’ta yapılması planlanan MSÜ sınavına katılacak adaylar sınav tarihi değişecek mi merak ediyor. Corona virüsü tedbirleri kapsamında bazı sınavlar ertelenmesi ile birlikte MSÜ sınavının da ileri bir tarihte yapılacağı duyuruldu. İşte ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından yapılan MSÜ sınavı sınav erteleme açıklaması…

MSÜ SINAVI NE ZAMAN?

29 Mart'ta yapılacağı duyurulan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) 3 Mayıs'ta düzenlenecek.

MSÜ SINAVI KAÇ SORU? SÜRE NE KADAR?

ınava katılacak adaylara Türkçe testinden 40, temel matematik testinden 40, sosyal bilimler testinden 20 ve fen bilimleri testinden 20 olmak üzere toplam 120 soru yöneltilecek. Adaylara sınavda 135 dakika süre verilecek. Sınav sonuçları, yalnızca sınavın yapıldığı yıl için geçerli olacak.


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Minikler, 23 Mayıs Dünya Kaplumbağalar Gününü kutladı
Ankara’da özel bir okulda, nesilleri tehlike altında olan başta kaplumbağalar ve diğer canlıların yaşam koşullarının iyileştirilmesine dikkat çekmek amacıyla 23 Mayıs Dünya Kaplumbağalar Günü kutlandı.
23.05.2019
Ümraniye Kapalı Cezaevi’nde yangın paniği
Ümraniye T Tipi Kapalı Cezaevi’nde bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Yangın cezaevindeki görevliler tarafından söndürülürken olay yerine çok sayıda itfaiye sevk edildi.
23.05.2019
Canan Kaftancıoğlu hakkında 17 yıla kadar hapis istemi
CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu attığı twetleriyle ilgili başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık Kaftancıoğlu hakkında ’Cumhurbaşkanına hakaret’, ’kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’, ’Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama’, ’Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’ , ’terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından 17 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı.
23.05.2019
TÜSİAD Başkanı Kaslowski: ”En acil ihtiyacımız biriken risklerimizi azaltmak”
TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, “Bankacılık sektöründe sorunlu olma potansiyeli olan kredilerin belirlenmesi, sınıflandırılması ve duruma özel çözümler üretilmesi gerekiyor. Bu kredileri bankaların bilançolarının dışına çıkaracak mekanizmaların tasarlanması bankacılık sektörümüzün ekonomiye taze kredi sağlayabilmesi açısından son derece önemli. Bugün en acil ihtiyacımız biriken risklerimizi azaltmak” dedi.
23.05.2019
Anadolu Efes, Ergin Ataman’la 2 yıl daha
18 yıl aradan sonra Euroleague’de Final-Four oynama başarısı gösteren Anadolu Efes, Başantrenör Ergin Ataman’ın sözleşmesini 2 yıl uzattı.
23.05.2019
Nihat Özdemir:
Nihat Özdemir: "Projeleri devam ettirmek, yeni projeler üretmek için 1 Haziran’da yapılacak TFF başkanlık seçimine adayım. 4 yıl Türk futbolunu yönetmeye talibim. Tecrübem, bilgim, enerjimle Türk futboluna hizmet etmek istiyorum."
23.05.2019
DR. MEHMET YAVUZ: "KORONA KILIĞINA GİRMİŞ BİR PSİKOLOJİK KORKU SALGINI VAR"
SAĞLIK-SEN GİRESUN ŞUBESİ’NDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK ZİYARETİ
PANDEMİ İZOLASYON TAKİP UYGULAMASI BAŞLADI
PANDEMİ İZOLASYON TAKİP UYGULAMASI BAŞLADI
TRABZON’UN ORTAHİSAR İLÇESİNDE 3 BLOKLU BİR SİTE KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA KARANTİNA ALTINA ALINDI
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN KAPALI ORTAMDA ÇALIŞILAN İŞ YERLERİNDE ALINACAK ÖNLEMLERE İLİŞKİN BİLGİLENDİRME
COVİD-19 HAKKINDA HAMİLELERİN BİLMESİ GEREKENLER
MİNİKLERDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MEKTUP
TRABZON’DA YENİ KARANTİNA DUYURUSU
ÇOCUKLARLA KORONA VİRÜS HAKKINDA NASIL KONUŞMALIYIZ
GÜMÜŞHANE’DE SAĞLIK ÇALIŞANLARI ARKADAŞLARINI ALKIŞLADI
’’KORONAVİRÜS İNSANLARDA YOĞUN KAYGIYA NEDEN OLUYOR’’

EN ÇOK OKUNANLAR