"Matematik problemi çözer gibi kahve tarifleri hazırlanıyor”
Değişik tatları kahveyle buluşturan Türkiye’nin ilk füzyon içecek mutfağı olarak belirtilen Olmadık Kahveler Atölyesi, ikinci şubesini İstanbul Caddebostan’da açtığını duyurdu.

15 Mayis 2019 - 12:00:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Değişik tatları kahveyle buluşturan Türkiye’nin ilk füzyon içecek mutfağı olarak belirtilen Olmadık Kahveler Atölyesi, ikinci şubesini İstanbul Caddebostan’da açtığını duyurdu.

Miksolojiyi (karıştırma sanatı) odağına alarak kahve reçeteleri geliştiren Olmadık Kahveler Atölyesi’nde, yeni tatlar ortaya çıkarmak için çalışmalar tüm hızla sürerken, özel hazırlanan lezzetleri daha fazla kişiye ulaştırmak için yeni kahve atölyeleri kuruluyor. Yapılan bilgilendirmeye göre Ankara’dan sonra ikinci şube İstanbul Caddebostan’da hizmete alındı.

"Füzyon içecek mutfağı kahve bazlı onlarca tarif geliştiriyor"
3. dalga kahve dükkanlarının aksine asidite ve tatların karışımlar içerisinde çakışmaması için özenle çalıştıklarını belirten Olmadık Kahveler Kurucusu A.Seçkin Canan, “Bir nevi laboratuvar gibi çalışıyoruz. Matematik problemi çözer gibi asit ve şeker oranlarının yer aldığı tablolarla önce kağıt üzerinde geliştiriyor, ardından uygulamaya geçiyoruz. Bu nedenle de her meyve, her baharat ve her özüt kahvelerle bir araya getirilemiyor. Bu durum süt için bile geçerli; doğru tat için 6 farklı süt kullanıyoruz, her süt her kahve çeşidiyle yan yana gelemiyor. Öyle ki, kahvelerle karıştırılan en basit ürünlerin oranlarında dahi ufak bir değişiklik yapıldığında, kahvenin tadı tümüyle bozuluyor” İfadelerini kullandı.

A.Seçkin Canan’ın verdiği bilgilere göre, füzyon mutfak yaklaşımını içeceklere taşıyarak denenmemiş tatlar ortaya koyan Olmadık Kahveler Atölyesi’nin barista ve gastronomi uzmanlarından oluşan ekibi, tahin, salatalık, hindistan cevizi, roka, çilek, mango ve meşe isi gibi değişik tatlarla 29 farklı olmadık kahve ve 16 farklı kahvesiz olağan dışı lezzet sunuyor.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
‘2023 Eğitim Vizyonu Çerçevesinde Çocuk Gelişimi’ paneli Ankara’da gerçekleştirildi
Bu yıl ikincisi düzenlenen Çocuk Gelişimciler Günü, Milli Kütüphane Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında ‘2023 Eğitim Vizyonu Çerçevesinde Çocuk Gelişimciler’ Paneli düzenlendi.
27.05.2019
2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi basın toplantısı Ankara’da yapıldı
Ankara TVF Başkent Voleybol Salonu’nun ev sahipliğinde 28-30 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek 2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi 2. hafta karşılaşmalarının öncesinde takım kaptanları ve başantrenörler için basın toplantısı düzenledi.
27.05.2019
Silivri’de kuvözde bulunan 3 aylık ‘Rojin’ bebeğin ambulansın alev alması sonucu hayatını kaybettiği olayla ilgili ifadelerine başvurmak üzere 3 sağlık görevlisi gözaltına alındı.
Silivri’de kuvözde bulunan 3 aylık ‘Rojin’ bebeğin ambulansın alev alması sonucu hayatını kaybettiği olayla ilgili ifadelerine başvurmak üzere 3 sağlık görevlisi gözaltına alındı.
27.05.2019
Okulun bitimine 2 hafta kala minik öğrencilere ve velilere tahliye şoku
Kadıköy’de özel bir okul ile mülk sahibi arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle, mülk sahibi okulun tahliyesi için karar aldırdı. Karneye iki hafta kala okullarından, öğretmenlerinden ve arkadaşlarından olan minik öğrenciler, gözyaşlarıyla okullarından ayrılmak istemediklerini söyledi.
27.05.2019
3 aylık bebeği gözleri önünde yanan acılı anne o anları anlattı
Silivri’de ambulans içerisindeki oksijen tüpünün patlamasıyla kuvözdeki bebeğini kaybeden acılı anne "Bir an bir şey oldu alev geldi arkadan. İçeri girip bebeğimi kurtaramadılar" dedi.
27.05.2019
3 aylık bebeğin yanarak can verdiği olayda 3 kişi gözaltına alındı
Silivri’de kuvözde bulunan 3 aylık Rojin bebeğin ambulansın alev alması sonucu hayatını kaybettiği olayla ilgili 3 sağlık görevlisi ifadelerine başvurulmak üzere gözaltına alındı. Minik Rojin’in kuvözde bulunmasının sebebinin ise solunum yetmezliği olduğu öğrenildi.
27.05.2019
SAĞLIK BAKANI KOCA, AB ÜLKELERİNİN BÜYÜKELÇİLERİYLE GÖRÜŞTÜ
’’KORONAVİRÜSÜ ELLERİMİZLE YENECEĞİZ’’
NORMALLEŞME SÜRECİNDE HASTANEYE GELENLERİN SAYISI İKİ BUÇUK KAT ARTTI
“SPOR ÇEVREDEKİ VİRÜS YÜKÜNÜ ARTTIRIYOR”
FUE SAÇ EKİMİNİN SAÇLARIN DAHA DOĞAL VE GÜR OLMASINDA ETKİSİ
BAŞKENT CAMİLERİNDE HİJYEN ÖNLEMİ
PANDEMİ VE NORMALLEŞME SÜRECİNDE SEDYELERİN TEMİZLİĞİ BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
’’DOĞAL EKMEĞİ SOFRANIZDAN EKSİK ETMEYİN’’
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN İŞ YERLERİ İÇİN AFİŞ
AŞI BİLİM KURULU, RUS TARAFIYLA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE SAĞLIK ENSTİTÜLERİ BAŞKANLIĞI (TÜSEB) AŞI BİLİM KURULU, KOVİD-19 AŞISI GELİŞTİRME KONUSUNDA İŞBİRLİĞİ İÇİN RUS BİLİM İNSANLARIYLA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.
GÜNEŞ ÇARPMASI HAYATI TEHDİT EDİCİ DURUMLARA KADAR VARABİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR