Gülben Ergen’in Erhan Çelik’e hakaretten yargılanmasına başlandı
Şarkıcı Gülben Ergen’in Emine Bulut cinayetine ilişkin yayınladığı sosyal medya paylaşımında eski eşi sunucu Erhan Çelik’e hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Gülben Ergen’in avukatı, "Gülben Ergen dün Ankara seyahati dönüşü korona virüsü tehlikesi sebebiyle uçağından inememiş ve İstanbul’a gelememiştir" dedi.

26 Subat 2020 - 22:30:08

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Şarkıcı Gülben Ergen’in Emine Bulut cinayetine ilişkin yayınladığı sosyal medya paylaşımında eski eşi sunucu Erhan Çelik’e hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Gülben Ergen’in avukatı, "Gülben Ergen dün Ankara seyahati dönüşü korona virüsü tehlikesi sebebiyle uçağından inememiş ve İstanbul’a gelememiştir" dedi.
Sunucu Erhan Çelik, boşandığı eski eşi şarkıcı Gülben Ergen’in kocası tarafından öldürülen Emine Bulut’a ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle şikayetçi olmuştu. Şikayet üzerine Ergen hakkında ‘hakaret’ suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı. İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada tarafların avukatları hazır bulundu.

“Gülben Ergen yargıç huzurunda beyanda bulunmak istemiştir”
Duruşmada söz alan Gülben Ergen’in avukatı Emek Emre ise, “Namussuz ifadesi namus adı altında kadına el kaldıran, genele söylenen bir ifadedir. Kesinlikle ve kesinlikle Erhan Çelik’in şahsına yönelik söylenmemiştir. Gülben Ergen dün Ankara seyahati dönüşü korona virüsü tehlikesi sebebiyle uçağından inememiş ve İstanbul’a gelememiştir. Gülben Ergen de esasen yargıcın huzurunda beyanda bulunmak istemiştir. Bir sonraki celse hazır olacaktır” şeklinde konuştu.

“Zorla getirme kararı verilsin”
Erhan Çelik’in avukatı Ahmet Avşar ise Gülben Ergen’den şikayetçi olduklarını belirtti. Gülben Ergen’in beyanlarında açık açık Erhan Çelik ile ilgili geçmişte yaşadığı şeyleri karalama kampanyası haline getirdiğini kaydeden avukat Avşar, “Sanık açıklamalarında müvekkilimi kast ederek suçlamalarda bulunmuştur. Sanık ‘başından geçen bir olayı kendisini sevenlerle paylaşmak ihtiyacı hissettiğini’ açıkça ifade ederek suça ikrar etmiştir. Sanık Gülben Ergen hakkında zorla getirme kararı verilmesini talep ederiz” dedi.
Mahkeme, sanık Gülben Ergen’in dinlenmesi için duruşmayı 4 Mart’a erteledi.

Olayın geçmişi
Sunucu Erhan Çelik ile 2017 yılında boşanan şarkıcı Gülben Ergen Ağustos 2019’da kocası tarafından öldürülen Emine Bulut’un cinayetine ilişkin sosyal medya hesabında, “Konut dokunulmazlığını ihlal hafif gelir, ‘Ne var canım arabasını çizmişse’ derler. Ama o kesici aletle saatlerce beklediğinin bir önemi yoktur” ifadesini kullandı. Bu sözlerin daha önce aralarında konut dokunulmazlığı ve mala zarar verme davasına atfen yazıldığını ileri süren Erhan Çelik, eski eşini savcılığa şikayet etti. Şikayet dilekçesinde Ergen’in aynı paylaşımında yer verdiği “Gevşek gevşek gülümseyerek Namus namus diyen, dilinden düşürmeyen namussuzlar” ifadelerini içeren bir paylaşımda bulunmuştu.
Gülben Ergen’in bu paylaşımının ardından Erhan Çelik avukatı aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, savcılık yasa gereği tarafları uzlaşmaya çağırmış ancak uzlaşma sağlanamamıştı. Uzlaşmanın sağlanmasının ardından Gülben Ergen hakkında iddianame hazırlandı. Savcılıkça hazırlanan iddianamede, ‘Hakaret’ suçundan 5 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası talep edildi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: ASAYİŞ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
(Özel) Okula girip laptop çalan hırsızı polis kıskıvrak yakaladı
İstanbul’da bir ortaokulu gözüne kestiren hırsız, okula girerek 5 adet laptop çaldı. Bölgedeki 30’dan fazla güvenlik kamerasını inceleyen polis, laptopları çalan şahıs ile satın alan şahısları kıskıvrak yakaladı. Şahsın çaldığı laptoplar ile okuldan uzaklaştığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
07.01.2020
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakanlık personeline yönelik yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 20 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakanlık personeline yönelik yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 20 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi.
07.01.2020
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa, güne yüzde 1,06’lık yükselişle başladı.
07.01.2020
Kartal’da devrilen ağaç iki aracın üzerine düştü
Kartal’da şiddetli fırtına nedeniyle ağaç devrilerek park halinde olan iki aracın üzerine düştü. İtfaiye ekipleri ağacın dallarını elektrikli testereyle keserek kaldırdı.
07.01.2020
(Özel) Çatısına ağaç düşen 234 yıllık tarihi sebil zarar gördü
Kabataş’ta fırtına nedeniyle kökünden kopan ağaç 234 senelik olan ve şuan kafeterya olarak kullanılan tarihi Koca Yusuf Paşa Sebilinin çatısına düştü. Düşme sonucu sebilin çatısında hasar oluşurken, ağaç ise itfaiye ekipleri tarafından testereyle kesildi.
07.01.2020
Vatandaş çocuk parkı istedi, KDK tavsiye kararı verdi
KDK, İstanbul Kadıköy’den gelen ‘Özen Sokakta bulunan kamuya terk edilen alanın çocuk parkı yapılması’ isteği doğrultusunda; yürürlükte olan güncel imar planlarında aksi yönde bir düzenleme bulunmaması halinde söz konusu alanın park alanı haline getirilerek yeşillendirilmesi gerektiği konusunda tavsiye kararı verdi.
07.01.2020
’’COVID- 19 BELİRTİLERİNDE KBB HEKİMLERİNİ İLGİLENDİREN ŞİKAYETLER DE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMASI GEREKİR’’
DÜZENLİ CEVİZ TÜKETİMİNİN KADINLARIN SAĞLIĞINA VE UZUN ÖMRE ETKİSİ
’’HER YAŞ İÇİN GÜNLÜK EGZERSİZ ŞART’’
AKCİĞER KAPASİTESİ SOLUNUM EGZERSİZLERİYLE ARTTIRILIYOR
TÜRKİYE’DAN BALKAN ÜLKELERİNE COVİD-19 DESTEĞİ
GÖZ HASTALIKLARI UZMANI DOÇ. DR. DUMAN: "KORONA VİRÜSÜN GÖZDEN BULAŞICILIK TEHLİKESİNİ İHMAL ETMEYİN"
BAKAN KOCA: “HASTA SAYISINA GÖRE KAYIP ORANLARIMIZ SINIRLI SEYREDİYOR. SAĞLIK SİSTEMİMİZ GÜCÜ HEPİMİZE GÜVEN VERECEK DÜZEYDEDİR. GEREKLİ OLDUĞUNDA HER HASTAYA, HASTANEDE TEDAVİ VE YOĞUN BAKIM HİZMETİ VERECEK ALTYAPIMIZ VAR. HASTALIĞA KARŞI ELİMİZDE MEVCUT OLAN EN BÜYÜK GÜÇ; İZOLASYON, SOSYAL MESAFE KURALIDIR."
TÜRK KIZILAY ‘İMMÜM PLAZMA’ TEDAVİSİNE RESMEN BAŞLADI
SOSYAL İZOLASYON SÜRECİNDE EVDE SAĞLIKLI BESLENME
YAŞLI ÇİFT, ÇİN İLACIYLA TABURCU OLDU
OP. DR. ADNAN KAYA’DAN GEBELERE ’COVİD-19’ UYARISI
TIBBI ONKOLOJİ UZMANI PROF. DR. UĞUR COŞKUN:

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR