Mali Muşavirlerden Ocak ayı SGK bildirgesinin uzatılması talebi
Trabzon Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Pehlivan, Ocak Ayı SGK bildirge süresinin uzatılmasını istedi.

24 Subat 2020 - 15:15:10

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Trabzon Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Pehlivan, Ocak Ayı SGK bildirge süresinin uzatılmasını istedi.
Trabzon Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Pehlivan, 2020 Ocak ayı SGK bildirgelerinin uzatılması isteyerek, uzatmaların geç kalmadan yayınlanmasını talep ettiklerini söyledi. Pehlivan, “Bilindiği üzere, 6486 sayılı Kanunla 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 81.maddesi kapsamında 5 puanlık sigorta primi hazine desteğine ilave olarak prime esas kazanç alt sınırı üzerinden 6 puan ilave bölgesel prim desteği hazine tarafından karşılanmaktaydı. 46486 Sayılı 6 Puanlık bölgesel hazine prim desteği 31 Aralık 2019 tarihinde sona ermişti. 46486 sayılı 6 puanlık bölgesel prim teşviki 23 Şubat 2020 pazar gecesi 31048 nolu Cumhurbaşkanlığı kararıyla 31 Aralık 2020’ye kadar uzatılmıştır. Teşvikin uzama kararının SGK bildirimlerinin son günü 24 Şubat 2020 tarihinden bir gün önce pazar günü açıklanması meslektaşlarımızı büyük sıkıntıya sokmuştur. Kararın yayınlanması akabinde Odamız tarafından meslektaşlarımız konu hakkında ivedilikle bilgilendirilmiştir. Maalesef çoğu meslektaşımız pazar tatillerini bırakarak bürolarına gitmek zorunda kalmışlardır. Bu tutum meslek mensuplarımıza yapılmış büyük bir haksızlıktır. 24 Şubat 2020 tarihinde binlerce aylık prim ve hizmet bildirgesini bütün meslektaşlarımız diğer işlerini bırakarak yapmaya çalışmaktadır. Bir gün içerisinde bu iş yükünü ne sistem kaldırır ne de meslektaşlarımız yapabilir. Bu ay içerisinde iki gün sonra 26 Şubat 2020 son günü olan KDV Beyannamesi ve Muhtasar Beyannamelerinin de gönderileceği dikkate alınarak Ocak/2020 Ayına ait APH Bildirgelerinin verilme süresinin 28 Şubat 2020 tarihine uzatılması ve uzatma kararının da ivedilikle açıklanması gerekmektedir. Aksi takdirde hem mükellefler mağdur olacaktır hem de hazine alması gereken parayı zamanında alamayacaktır” ifadelerini kullandı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Anadolu Efes’in yıldız basketbolcusu Shane Larkin, Türk Mili Takımı’nda oynayacağını açıkladı.
Anadolu Efes’in yıldız basketbolcusu Shane Larkin, Türk Mili Takımı’nda oynayacağını açıkladı.
01.02.2020
Larkin, A Milli Basketbol Takımı’nda forma giyecek
Anadolu Efes’in yıldız basketbolcusu Shane Larkin, A Milli Erkek Basketbol Takımı’nda forma giyeceğini açıkladı.
01.02.2020
Bakan Turhan:
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, afetlerin siyasete alet edilmemesi gerektiğini belirterek, "Bu afeti siyasete çevirmek isteyeceklere söyleyecek sözlerimiz var. Biz hükumet olarak bu afetlerde depremler için toplanan vergiler ve yardımların kat kat üzerinde devletimizin bütçesinden yardım yapıyoruz, destek sağlıyoruz" dedi.
01.02.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gine Bissau Seçilmiş Cumhurbaşkanı Cissoko Embalo’yu Vahdettin Köşkü’nde ağırladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gine Bissau Seçilmiş Cumhurbaşkanı Cissoko Embalo’yu Vahdettin Köşkü’nde öğle yemeği programı sebebiyle kabul etti.
01.02.2020
İstanbul’da kar yağdı, çocuklar doyasıya eğlendi
İstanbul’da çocuklar kara hasret kalınca, Ümraniye’de buzdan öğütülen kar yağdırıldı. Ümraniyelileri karla buluşturmak için düzenlenen Kar Festivalinin başlangıcı verildi. Genci yaşlısı binlerce kişi, buzdan öğütülüp yağdırılan karın üzerinde kartopu oynadı, kardan adam yaptı. 45 gün sürecek festivalde 7’den 70’e çok sayıda kişi doyasıya eğlendi. Çocukların eğlenceli anlar yaşadığı festivalde çocukların kar heyecanı havadan görüntülendi.
01.02.2020
Kağıthane Belediyesinden afet gönüllülerine işaret dili eğitimi
Kağıthane Belediyesi, Elazığ depreminden sonra harekete geçerek afet gönüllülerine; deprem, sel gibi afetlerde işitme engellilerle doğru şekilde iletişim kurabilmeleri için işaret dili kursu düzenledi. Kursta eğitim alan gönüllüler, olası bir afet durumunda işitme engelli kişiler ile doğrudan iletişim kurabilecek.
01.02.2020
’’COVID- 19 BELİRTİLERİNDE KBB HEKİMLERİNİ İLGİLENDİREN ŞİKAYETLER DE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMASI GEREKİR’’
DÜZENLİ CEVİZ TÜKETİMİNİN KADINLARIN SAĞLIĞINA VE UZUN ÖMRE ETKİSİ
’’HER YAŞ İÇİN GÜNLÜK EGZERSİZ ŞART’’
AKCİĞER KAPASİTESİ SOLUNUM EGZERSİZLERİYLE ARTTIRILIYOR
TÜRKİYE’DAN BALKAN ÜLKELERİNE COVİD-19 DESTEĞİ
GÖZ HASTALIKLARI UZMANI DOÇ. DR. DUMAN: "KORONA VİRÜSÜN GÖZDEN BULAŞICILIK TEHLİKESİNİ İHMAL ETMEYİN"
BAKAN KOCA: “HASTA SAYISINA GÖRE KAYIP ORANLARIMIZ SINIRLI SEYREDİYOR. SAĞLIK SİSTEMİMİZ GÜCÜ HEPİMİZE GÜVEN VERECEK DÜZEYDEDİR. GEREKLİ OLDUĞUNDA HER HASTAYA, HASTANEDE TEDAVİ VE YOĞUN BAKIM HİZMETİ VERECEK ALTYAPIMIZ VAR. HASTALIĞA KARŞI ELİMİZDE MEVCUT OLAN EN BÜYÜK GÜÇ; İZOLASYON, SOSYAL MESAFE KURALIDIR."
TÜRK KIZILAY ‘İMMÜM PLAZMA’ TEDAVİSİNE RESMEN BAŞLADI
SOSYAL İZOLASYON SÜRECİNDE EVDE SAĞLIKLI BESLENME
YAŞLI ÇİFT, ÇİN İLACIYLA TABURCU OLDU
OP. DR. ADNAN KAYA’DAN GEBELERE ’COVİD-19’ UYARISI
TIBBI ONKOLOJİ UZMANI PROF. DR. UĞUR COŞKUN:

EN ÇOK OKUNANLAR