Milli Savunma Bakanı Harbiyelilerle iftar yaptı
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Deniz Harp Okulunda öğrencilerle iftar yaptı. Terörle mücadelede kararlılık mesajı veren Akar, tatbikatların önemini vurguladı, savunma sanayiindeki yerlilik oranının artışına dikkati çekti.

14 Mayis 2019 - 15:10:57

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulunda öğrencilerle iftar sofrasında bir araya geldi.

Konuşmasında terörle mücadelenin sürdüğünü vurgulayan Bakan Akar, "Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’ta da ülkemizin hak ve hukukunu korumak için gerekli her türlü tedbiri alıyoruz." dedi.

"EGE'DE, DOĞU AKDENİZ'DE VE KIBRIS'TA DA ÜLKEMİZİN HAK VE HUKUKUNU KORUMAK İÇİN ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERMEK GİBİ MÜCADELE ALANIMIZ VAR. BURADAKİ HAKLARIMIZIN KORUNMASI İÇİN DENİZ KUVVETLERİMİZ GECE-GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ, SÜRDÜRÜYOR. KARADENİZ'DE, EGE'DE, AKDENİZ'DE ASİL MİLLETİMİZİN HAKKINI, HUKUKUNU KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ."

Mavi Vatan Tatbikatı'nın başarıyla tamamlandığını kaydeden Akar, yeni başlayan Deniz Kurdu Tatbikatı'ndaki kapsamlı katılıma dikkati çekti. 

"GÜNÜMÜZDE MAVİ VATAN VE DENİZ TATBİKATINDAKİ KATILIM VE FAALİYETLERLE DENİZ KUVVETLERİ PERSONELİ OK YÜKSEK PERFORMANS İZLEMEKTE ÇOK BÜYÜK BAŞARI GÖSTERMEKTE GÖĞSÜMÜZ KABARMAKTA MİLLETİMİZ GURUR DUYMAKTA. BU FAALİYETLERLE GÖSTERMEK İSTEDİĞİMİZ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN ÜLKESİ VE MİLLETİNİN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK, EGEMENLİK, BAĞIMSIZLIK, DENİZ HAK VE MENFAATLERİNİ KORUMAK VE KOLLAMAK KONUSUNDA SON DERECE AZİMLİ, KARARLI OLDUĞUMUZU TATBİKATLAR GÖSTERMEKTİR. "

Bakan Akar, savunma sanayiindeki yerlilik oranına da dikkati çekti; kararlılık mesajı verdi.

"SAVUNMA SANAYİ ALANINDA YERLİLİK VE MİLLİLİK ORANININ YÜZDE 20'LERDEN YÜZDE 70'LERE ÇIKTI. YAPILACAK ÇOK İŞİMİZ, YÜRÜYECEK ÇOK YOLUMUZ VAR. BU ALANDA KENDİMİZE GÜVENECEĞİZ, EN İLERİ DÜZEYLERE VARACAĞIMIZA İNANARAK BU İSTİKAMETTE KARARLILIKLA YÜRÜYECEĞİZ."


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
TOKİ 15 ilde 153 arsayı satışa sunuyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karabük, Kocaeli, Manisa, Niğde, Samsun ve Yozgat illerinde 153 adet arsayı satışa ve 2 adet arsayı açık artırma ile kiraya sunuyor.
03.06.2019
Bayramda beslenme düzenine dikkat
Ramazan ayı sonrası ve bayramda dikkat edilmesi gereken beslenme düzeni hakkında bilgi veren Diyetisyen Banu Özbingül Arslansoyu, Ramazan ayında günlük öğün sayısının azalması ile birlikte beslenme düzeninde de değişikliklerin meydana geldiğini, bu yüzden Ramazan ayı sonrası öğün sayısının artması ile yemek miktarının da artacağını, dolayısıyla kişilerin sağlık sorunu yaşayabileceğini belirtti.
03.06.2019
Bakan Mehmet Kasapoğlu’ndan bayram mesajı
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
03.06.2019
Hacısalihoğlu:
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, bölgede hızla büyüyen ve önemli bir ihracat ürünü haline gelen su ürünleri yetiştiriciliği sektörüne devlet desteğinin artırılmasını beklediklerini söyledi.
03.06.2019
YTB Başkanı Eren yurt dışındaki vatandaşların bayramını kutladı
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, yurt dışındaki ve yurt içindeki vatandaşların, soydaş ve akraba toplulukların bayramını kutladı.
03.06.2019
Vali Taşbilek Tomara Şelalesi’ni gezdi, manzaraya hayran kaldı
Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, dağın ortasından çıkan 40 ayrı su kaynağının 15 metreden döküldüğü Tomara Şelalesinin bir tabiat harikası olduğunu belirterek herkesi buraya davet etti.
03.06.2019
"OMUZ AĞRISI CİDDİ HASTALIKLARIN BELİRTİSİ OLABİLİR"
SAÇ EKİMİNDE SAÇIN YAPISI VE ÖZELLİKLERİNE DİKKAT
ARTVİN’İN BORÇKA İLÇESİ İKİNCİ KORONA DALGASININ ŞOKUNU YAŞIYOR
“YEMEĞİMİ PAYLAŞAYIM” DERKEN, ÖLÜME YOL AÇABİLİRSİNİZ
PANDEMİ DÖNEMİNDE BESLENME ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞTİ
“KALICI KALP PİLİ KİOSKU” İLE HASTA VE DOKTOR ARASINDAKİ TEMAS EN AZA İNİYOR
KORONA VİRÜS İLE BİTKİ BAZLI ET ÜRÜNLERİ SATIŞI İKİYE KATLANDI
TÜRKİYE’NİN İLK ULUSLARARASI ARİTMİ MÜKEMMELİYET MERKEZİ ANKARA ŞEHİR HASTANESİNDE
BURUN UCU PROBLEMLERİNE DİKKAT
SALGIN DÖNEMİNDE TÜRKİYE’NİN AKCİĞER TARAMASI YAPILDI
KALİTESİZ GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ KULLANMAK, HİÇ KULLANMAMAKTAN DAHA ZARARLI
SANCAKTEPE ACİL DURUM HASTANESİ HİZMETE AÇILIYOR

EN ÇOK OKUNANLAR