Milli Savunma Bakanı Harbiyelilerle iftar yaptı
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Deniz Harp Okulunda öğrencilerle iftar yaptı. Terörle mücadelede kararlılık mesajı veren Akar, tatbikatların önemini vurguladı, savunma sanayiindeki yerlilik oranının artışına dikkati çekti.

14 Mayis 2019 - 15:10:57

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulunda öğrencilerle iftar sofrasında bir araya geldi.

Konuşmasında terörle mücadelenin sürdüğünü vurgulayan Bakan Akar, "Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’ta da ülkemizin hak ve hukukunu korumak için gerekli her türlü tedbiri alıyoruz." dedi.

"EGE'DE, DOĞU AKDENİZ'DE VE KIBRIS'TA DA ÜLKEMİZİN HAK VE HUKUKUNU KORUMAK İÇİN ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERMEK GİBİ MÜCADELE ALANIMIZ VAR. BURADAKİ HAKLARIMIZIN KORUNMASI İÇİN DENİZ KUVVETLERİMİZ GECE-GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ, SÜRDÜRÜYOR. KARADENİZ'DE, EGE'DE, AKDENİZ'DE ASİL MİLLETİMİZİN HAKKINI, HUKUKUNU KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ."

Mavi Vatan Tatbikatı'nın başarıyla tamamlandığını kaydeden Akar, yeni başlayan Deniz Kurdu Tatbikatı'ndaki kapsamlı katılıma dikkati çekti. 

"GÜNÜMÜZDE MAVİ VATAN VE DENİZ TATBİKATINDAKİ KATILIM VE FAALİYETLERLE DENİZ KUVVETLERİ PERSONELİ OK YÜKSEK PERFORMANS İZLEMEKTE ÇOK BÜYÜK BAŞARI GÖSTERMEKTE GÖĞSÜMÜZ KABARMAKTA MİLLETİMİZ GURUR DUYMAKTA. BU FAALİYETLERLE GÖSTERMEK İSTEDİĞİMİZ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN ÜLKESİ VE MİLLETİNİN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK, EGEMENLİK, BAĞIMSIZLIK, DENİZ HAK VE MENFAATLERİNİ KORUMAK VE KOLLAMAK KONUSUNDA SON DERECE AZİMLİ, KARARLI OLDUĞUMUZU TATBİKATLAR GÖSTERMEKTİR. "

Bakan Akar, savunma sanayiindeki yerlilik oranına da dikkati çekti; kararlılık mesajı verdi.

"SAVUNMA SANAYİ ALANINDA YERLİLİK VE MİLLİLİK ORANININ YÜZDE 20'LERDEN YÜZDE 70'LERE ÇIKTI. YAPILACAK ÇOK İŞİMİZ, YÜRÜYECEK ÇOK YOLUMUZ VAR. BU ALANDA KENDİMİZE GÜVENECEĞİZ, EN İLERİ DÜZEYLERE VARACAĞIMIZA İNANARAK BU İSTİKAMETTE KARARLILIKLA YÜRÜYECEĞİZ."


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Suriye'de 1 Yüzbaşı Şehit Oldu 1 Binbaşı Ağır Yaralı
Son dakika... Azez'de yaşanan çatışmada 1 yüzbaşının şehit olduğu, 1 binbaşının ise ağır yaralandığı belirtildi
04.05.2019
Milli Savunma Bakanı Harbiyelilerle iftar yaptı
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Deniz Harp Okulunda öğrencilerle iftar yaptı. Terörle mücadelede kararlılık mesajı veren Akar, tatbikatların önemini vurguladı, savunma sanayiindeki yerlilik oranının artışına dikkati çekti.
14.05.2019
Paletli zırhlıları taşıyacak yerli motor IDEF'te görücüye çıktı
TÜMOSAN tarafından hafif ve orta seviye paletli zırhlı araçlar için yerli ve milli imkanlarla geliştirilen güç grubunun ilk prototipi IDEF'19 da görücüye çıktı. İlk kez sergilenen Alp Hafif Paletli Araç Güç Grubu, 18 ton muharebe ağırlığına kadarki yeni nesil zırhlı muharebe aracı, silah taşıyıcı araçlar, zırhlı muharebe araçları ve mevcut M113 araç ailelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak
30.04.2019
Silahlı kuvvetlere minyatür füze
ROKETSAN, Yatağan Füze Sistemiyle tek piyadeye ve mini insansız araçlara, hassas güdümlü füze kabiliyeti kazandırıyor.
07.05.2019
Şırnak’tan acı haber! 2 askerimiz şehit oldu
Türkiye bugün 4 şehidini son yolculuğuna uğurlarken Şırnak'tan acı bir haber daha geldi. Operasyonlarda teröristlerle girilen çatışmada 2 askerimiz şehit oldu.
05.05.2019
Hakkari'den acı haber 1 askerimiz şehit oldu
Hakkari'nin Irak sınır hattında bulunan Serabat üs bölgesine sızmaya çalışan PKK'lı teröristlerin açmış olduğu taciz ateşi sonrasında ilk belirlemelere göre 1 asker şehit oldu. Bölgede Hava destekli operasyon başlatıldı.
14.05.2019
BURUN ESTETİĞİNDE ‘KORUYUCU RİNOPLASTİ’ YÖNTEMİ
DİŞ BEYAZLATMA DİŞE ZARAR VERMİYOR
İPİN UCUNDAKİ GÜZELLİK: MİNT LİFT
KONTROLSÜZ AĞRI KESİCİ KULLANIMI BÖBREK KANSERİNE YOL AÇABİLİR
AKUT İNMELİ HASTALARA VERİLECEK SAĞLIK HİZMETLERİ HAKKINDA YÖNERGE YAYIMLANDI
KKKA’DA KENE TUTUNMASINDA DİKKATLİ OLUNMALI
BURUN ESTETİĞİNDE NEFES ALMAYA DİKKAT
TÜSEB’DE İNSÜLİN ÇALIŞTAYI
GÖBEK ERİTMEK İÇİN ÖNERİLER
YAZ AYINDA MİGRENE DİKKAT
ÖLÜMCÜL OLABİLEN VİRÜS TÜRKİYE’DE GÖRÜLDÜ
BAKANLIKTAN KKKA UYARISI: “AÇIK RENK GİYSİLER TERCİH EDİN”

EN ÇOK OKUNANLAR