Milli Savunma Bakanı Harbiyelilerle iftar yaptı
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Deniz Harp Okulunda öğrencilerle iftar yaptı. Terörle mücadelede kararlılık mesajı veren Akar, tatbikatların önemini vurguladı, savunma sanayiindeki yerlilik oranının artışına dikkati çekti.

14 Mayis 2019 - 15:10:57

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulunda öğrencilerle iftar sofrasında bir araya geldi.

Konuşmasında terörle mücadelenin sürdüğünü vurgulayan Bakan Akar, "Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’ta da ülkemizin hak ve hukukunu korumak için gerekli her türlü tedbiri alıyoruz." dedi.

"EGE'DE, DOĞU AKDENİZ'DE VE KIBRIS'TA DA ÜLKEMİZİN HAK VE HUKUKUNU KORUMAK İÇİN ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERMEK GİBİ MÜCADELE ALANIMIZ VAR. BURADAKİ HAKLARIMIZIN KORUNMASI İÇİN DENİZ KUVVETLERİMİZ GECE-GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ, SÜRDÜRÜYOR. KARADENİZ'DE, EGE'DE, AKDENİZ'DE ASİL MİLLETİMİZİN HAKKINI, HUKUKUNU KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ."

Mavi Vatan Tatbikatı'nın başarıyla tamamlandığını kaydeden Akar, yeni başlayan Deniz Kurdu Tatbikatı'ndaki kapsamlı katılıma dikkati çekti. 

"GÜNÜMÜZDE MAVİ VATAN VE DENİZ TATBİKATINDAKİ KATILIM VE FAALİYETLERLE DENİZ KUVVETLERİ PERSONELİ OK YÜKSEK PERFORMANS İZLEMEKTE ÇOK BÜYÜK BAŞARI GÖSTERMEKTE GÖĞSÜMÜZ KABARMAKTA MİLLETİMİZ GURUR DUYMAKTA. BU FAALİYETLERLE GÖSTERMEK İSTEDİĞİMİZ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN ÜLKESİ VE MİLLETİNİN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK, EGEMENLİK, BAĞIMSIZLIK, DENİZ HAK VE MENFAATLERİNİ KORUMAK VE KOLLAMAK KONUSUNDA SON DERECE AZİMLİ, KARARLI OLDUĞUMUZU TATBİKATLAR GÖSTERMEKTİR. "

Bakan Akar, savunma sanayiindeki yerlilik oranına da dikkati çekti; kararlılık mesajı verdi.

"SAVUNMA SANAYİ ALANINDA YERLİLİK VE MİLLİLİK ORANININ YÜZDE 20'LERDEN YÜZDE 70'LERE ÇIKTI. YAPILACAK ÇOK İŞİMİZ, YÜRÜYECEK ÇOK YOLUMUZ VAR. BU ALANDA KENDİMİZE GÜVENECEĞİZ, EN İLERİ DÜZEYLERE VARACAĞIMIZA İNANARAK BU İSTİKAMETTE KARARLILIKLA YÜRÜYECEĞİZ."


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Muhabiri arama çalışmalarında 2 askerimiz şehit oldu
Bayburt'ta kayıp gazeteciyi arama çalışmalarında 2 askerimiz suya kapılarak şehit oldu.
17.05.2019
Suriye Azez'de 1 Şehit 3 Yaralı
Suriye'nin Azez kentinde, üs bölgesine giden Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) konvoyuna PYD’liler tarafından havanlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 asker şehit oldu, 3 asker hafif yaralandı. Saldırının ardından sınır hattında ve üs bölgesinde bulunan birlikler, teröristlerin bulunduğu alanı ateş altına aldı.
30.04.2019
Son dakika! Şanlıurfa'da çatışma! 1 komiser yardımcısı şehit oldu
Son dakika! Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 komiser yardımcısı şehit olurken 2 polis ise yaralandı
18.05.2019
Sınırda En Az 20 Terörist Öldürüldü !
Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit olan 4 asker için Hakkari'de tören düzenlendi.Terör alanında saldırının ardından en az 20 teröristin etkisizleştirildiği notu dağıtıldı.
20.04.2019
FNSS “KAPLAN” ile bir ilki başardı
Dünyanın önde gelen kara araç sistemleri üreticisi FNSS, Endonezya’dan “Harimau / Kaplan” tankları için ilk siparişi alarak Türk Savunma Sanayii tarihinde bir ilke imza attı. Endonezya Savunma Bakanı Ramisard Ryakuda 12 Nisan 2019’da, 135 milyon dolar değerinde FNSS ve PT Pindad işbirliğiyle Endonezya Kara Kuvvetleri için geliştirilen Kaplan MT tankı için sipariş verdi. Sipariş edilen araçların sayısı resmi olarak açıklanmasa da Pindad savunma bölümü başkanı Vijayanto’ya göre ilk etapta 20 civarında tankın tedarik edilmesi planlanıyor.
18.04.2019
Suriye'de 1 Yüzbaşı Şehit Oldu 1 Binbaşı Ağır Yaralı
Son dakika... Azez'de yaşanan çatışmada 1 yüzbaşının şehit olduğu, 1 binbaşının ise ağır yaralandığı belirtildi
04.05.2019
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, DÜNYA SAĞLIK ASAMBLESİ GENEL KURULUNA HİTAP ETTİ
“KELEBEK HASTASI” ELİF’E UMUT OLDULAR
YEMEKTEN SONRA BU İKİLİYE DİKKAT
AĞIZ KOKUSUNA KARŞI MAYDANOZ VE NANE YİYİN
TATD, TÜRKİYE’DE ACİL TIBBIN GELECEĞİNE YÖN VERECEK UZMAN HEKİMLER YETİŞTİRİYOR
ROLL-ON’LAR VE MİDE İLAÇLARI ALZHEİMER’A NEDEN OLABİLİYOR
“ÇİKOLATA KİSTİ ANNE OLMAYA ENGEL DEĞİL”
DR. HAYRİYE BEKTAŞ AKSOY: “ASTIM HASTALARININ SPOR YAPMASINDA BİR ENGEL YOK”
DOÇ. DR. ATIL BİŞGİN: “TÜRKİYE’DE NADİR HASTALIK GÖRÜLEN 6-7 MİLYON KİŞİ VAR; DÜNYADA BU RAKAM 250-300 MİLYON”
MÜKEMMELİYETÇİ AİLE, TAKINTI HASTALIĞINA NEDEN OLUYOR
MEYAN KÖKÜ SİNDİRİM SİSTEMİNE FAYDALI
BULAŞICI HASTALIKLAR MEVSİM GEÇİŞLERİNDE ARTIYOR

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR