Geleneksel ve tamamlayıcı tıp son teknoloji ile buluştu
Ankara’nın geleneksel ve tamamlayıcı tıp konseptli ilk sağlıklı yaşam merkezi, son teknoloji ile dizayn edilen alt yapısı ve uzman kadrosu ile kapılarını açtı. Angora CLNC adıyla farklı alanlardan uzman hekimleri çatısı altında toplayan merkez, müşterek muayene anlayışıyla hizmet verecek.

08 Aralik 2019 - 09:15:03

Çıktı Al

Yorum (0)

Ankara’nın geleneksel ve tamamlayıcı tıp konseptli ilk sağlıklı yaşam merkezi, son teknoloji ile dizayn edilen alt yapısı ve uzman kadrosu ile kapılarını açtı. Angora CLNC adıyla farklı alanlardan uzman hekimleri çatısı altında toplayan merkez, müşterek muayene anlayışıyla hizmet verecek.
Maidan İş ve Yaşam Merkezi’nde Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılışa sağlık sektörünün önde gelen temsilcileri, Ankara’nın iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.
İlgili merkez plastik cerrahi, genel cerrahi, göz, dermatoloji, kadın hastalıkları ve doğum, üroloji, dahiliye, kulak burun boğaz muayenehanelerinin yanı sıra tüm branşları kapsayan ağız ve diş sağlığı merkezi, güzellik uygulamalarının tamamını içeren dermokozmetoloji ve uygulamalarını uzman dahiliye doktorlarının gerçekleştirdiği GETAT birimi ile hizmet verecek.
Alışılagelmiş tedavi uygulamalarına yeni bir bakış açısı kazandıran merkez sağlıklıyken sağlığı koruma hedefiyle, hastalığın nedenini sorgulayarak önleyici tedbirler sunuyor. Ayrıca merkeze bir şikayetle gelen hastalar farklı branştaki doktorların da gözetiminde olacak. Hastalıklar tedavi edilirken hastalığa sebep olan nedenler de kapsamlı bir incelemeden geçecek.

"Tüm alanda hekimlerin müşterek olarak muayene yapabileceği bir yapı kurguladık"
Hastanede uygulanacak tedavilere ilişkin bilgiler veren Angora CLNC Genel Müdürü Levent Öztürk, "25-30 yıl sağlık emekçisi olarak çalıştım. Ankara için böyle bir hizmete ihtiyaç olduğunu düşündüğüm için böyle bir konsept geliştirdik. Tüm alanda hekimlerin müşterek olarak muayene yapabileceği bir yapı kurguladık. İnsanlarda hastaneye girerken bir korku, bir tedirginlik oluşuyor. Biz bu konsept içinde korkuyu barındırmadık. İnsanların hasta olmadan önce kendi ile ilgili şifa süreçlerini hekimlerden almasını amaçladık. 30 dalda hocamızın birlikte çalıştığı bir yer. Sağlık Bakanlığımızın müşterek muayenehane konseptinde. Tamamlayıcı tıbbın modern tıbbın içinde olduğu bir konsept. Özel hastane olarak bildiğimiz yapının farklı bir formatı. Burada laboratuvar, görüntüleme yok" dedi.

"Bilimsel ve idealist bir şekilde hastalıkların oluşmaması için çalışmalar yapacağız"
Hastanede bilimsel çalışmaların yapılacağını belirten Doç. Dr. Esin Yalçınkaya, "Doktorlarımızla belli idealler çerçevesinde birleştik. Hastalığın nedeni, neden olduğu konusunda araştırmalar yapacağız. Bir bütün olarak değerlendirip akılcı çözümler üretmeye çalışacağız. Yüz estetiği ile ilgileniyorum ben mesela. Bilimsel ve idealist bir şekilde hastalıkların oluşmaması için çalışmalar yapacağız" diye konuştu.

"Tamamlayıcı tıp uygulamaları özellikle fark oluşturacak"
Dermatoloji Uzmanı Sevil Özdöl ise, "Bu proje Ankara’da bir ilk. Birçok bölümde arkadaşımın birlikte çalıştığı bir alan. Ben dermatoloji branşında hizmet vereceğim. Kendi alanımda deneyimlediğim farklı uygulamalar var. Tamamlayıcı tıp uygulamaları özellikle fark oluşturacak. Doktorların, hastalarının şikayetlerini birlikte değerlendirmesi de fark oluşturacak diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Maden işletmesinin atık suyunun dereye karışmasına valilik açıklaması
Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, kentteki bir maden firmasının atık sahasındaki atık suyun dereye karışması ile ilgili olarak "Şu anki elimizdeki laboratuvar sonuçlarına göre siyanür açısından asla bir problem söz konusu değil" açıklamasını yaptı.
18.07.2019
Gezi Parkı olaylarına ilişkin 16 sanığın yargılamasına devam edildi
Gezi Parkı olaylarına ilişkin Osman Kavala, Mehmet Ali Alabora ve Can Dündar’ın da aralarında bulunduğu 16 şüpheli hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle açılan davada yargılamaya devam edildi. Mahkeme, sanık Kavala’nın tutukluluk haline oy çokluğuyla karar verdi.
18.07.2019
Derrick Williams, Fenerbahçe Beko’da
Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, yeni sezon kadro yapılanması çalışmaları kapsamında, Birleşik Amerikalı forvet Derrick Williams ile bir yıllığına anlaştı.
18.07.2019
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa, günü yüzde 1,76’lık yükselişle tamamladı.
18.07.2019
TBMM’de dört partiden “Doğu Akdeniz” bildirisi
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dört parti AB yaptırımlarına karşı ortak bildiri yayınladı.
18.07.2019
Hekimoğlu Trabzon FK, Oğuzhan Erdoğan ile anlaştı
Hekimoğlu Trabzon FK, Osmanlı Futbol Kulübü’nün hücum dönük kanat oyuncusu, Oğuzhan Erdoğan’ı renklerine bağladı.
18.07.2019
AĞRISIZ VE TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ ARTIK MÜMKÜN
TİROİT HASTALARI BU GIDALARA DİKKAT
"ÇOCUKLARDA OBEZİTE SEVİYESİ YÜKSELDİ"
4 AYLIK BEBEK NAKİL YAPILACAĞI GÜN HAYATINI KAYBETTİ
BAKAN KOCA: “DENİZ BAYKAL İLE İLGİLİ KENDİSİNDEN İZİN ALMADAN AÇIKLAMA YAPILMASINI DOĞRU BULMUYORUM. CİDDİ BİR SAĞLIK SORUNU OLMADIĞINI VE BASİT BİR ÜST SOLUNUM YOLU OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM. ARKADAŞLAR TEDBİREN TAKİBE ALDILAR."
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, “HASTANEDE 15 İLE 20 KİŞİ ARASINDA YAKIN TAKİP ETTİĞİMİZ KİŞİ VAR” DEDİ.
BOTOKS VE DOLGU HAKKINDA MERAK EDİLENLER
TÜRKİYE’DE HER GÜN 2 KADIN RAHİM AĞZI KANSERİNDEN ÖLÜYOR
ÇOCUKLARDA GÖZ KAPAĞI DÜŞÜKLÜĞÜNE DİKKAT
SOYDUKLARI EVİN LAMBALARI YANDI, HIRSIZLARIN UMURUNDA BİLE OLMADI
“RUHSAL BOZUKLUKLAR; YALNIZLIK VE HAZ ODAKLI BİR YAŞAM ŞEKLİNİN SONUCU”
"GEBELİKTE BULANTI VE TANSİYONU HAFİFE ALMAYIN"

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR