Baymak yılın ilk yarısında satışlarını yüzde 12 artırdı
2019 ilk altı ay sonuçlarına göre Baymak, yüksek tasarruf ve enerji verimliliği sunan klimalarıyla satışlarını yüzde 12 artırdı. Baymak CEO’su Ender Çolak konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede “Baymak olarak, her mevsim kullanılabilen zengin ürün gamımız ile sürdürülebilir bir büyüme yakaladığımıza inanıyoruz. Son yıllarda alışkanlık haline getirdiğimiz üzere 2019’u da pazar payı kazanacağımız bir büyüme ile kapatmayı hedefliyoruz” dedi.

20 Agustos 2019 - 13:15:05

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
2019 ilk altı ay sonuçlarına göre Baymak, yüksek tasarruf ve enerji verimliliği sunan klimalarıyla satışlarını yüzde 12 artırdı. Baymak CEO’su Ender Çolak konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede “Baymak olarak, her mevsim kullanılabilen zengin ürün gamımız ile sürdürülebilir bir büyüme yakaladığımıza inanıyoruz. Son yıllarda alışkanlık haline getirdiğimiz üzere 2019’u da pazar payı kazanacağımız bir büyüme ile kapatmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye genelinde, bine yakın bayisi, 2 bin 100’den fazla satış noktası ile hizmet veren Baymak, 2019 yılı ilk yarı satış sonuçlarını açıkladı. Isıtma ve soğutma sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Baymak, bu dönemde yüksek tasarruf ve enerji verimliliği sunan klimalarıyla satışlarını yüzde 12 artırdı.

“Pazar daralmasının aksine büyüme yaşadık”
İkinci yarıda da aynı büyüme ivmesini sürdürmeye kararlı olduklarını vurgulayan Baymak CEO’su Ender Çolak, ilk 6 ay sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede “Bu yılın ilk 6 ay sonuçlarına göre, klima pazarının genelinde bir daralma olduğunu söylemek mümkün. Özellikle yılın ilk 5 ayındaki satış rakamları, pazar beklentilerinin çok gerisinde kaldı. Haziran ayından itibaren, sıcaklıklardaki artışla birlikte pazarın biraz canlandığını söyleyebiliriz. Ancak bu canlanmaya rağmen, klima sektörünün bu yılı ciddi küçülme ile kapatması bekleniyor” ifadelerini kullandı.

“Bu ivmeyi sürdürmekte kararlıyız”
Çolak, Türkiye’de klima pazarının yılın ilk yarısını yüzde 30 adetsel daralmayla kapattığını, Baymak’ın bunun aksine klima satışlarını geçen yılın ilk 6 ayıyla kıyaslandığında, yüzde 12 oranında artırdığının altını çizerek, “Bu rakamlar bizim ilk 6 ay içinde ciddi bir pazar payı kazandığımızı da gösteriyor. Klima satışları artık dört mevsime yayılıyor. Baymak olarak, her mevsim kullanılabilen zengin ürün gamımız ile sürdürülebilir bir büyüme yakaladığımıza inanıyoruz. Tasarruf, yüksek verim ve son teknolojiye odaklanan ürün gamımızla, hem Türkiye hem de dünya iklimlendirme pazarında fark yaratmayı hedefliyoruz.. Bu nedenle sektörel daralmanın yaşandığı zamanlarda bile büyüme ivmemizi korumayı başardık. Bu yılki tabloda, genişleyen ürün gamımızın son üyeleri, R32 gazlı Baymak Prime serisi mono ve multi-split klima cihazlarının da katkısı büyük. Bu yılın ikinci yarısında da aynı ivmeyi sürdürmeye kararlıyız. Son yıllarda alışkanlık haline getirdiğimiz üzere 2019’u da pazar payı kazanacağımız bir büyüme ile kapatmayı hedefliyoruz” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Araçlar için kışlık bakım uyarısı
Kış mevsimine girilmesiyle oto sanayilerde ‘kışlık bakım’ telaşı başladı. Araçlarda motor bakımın önemine dikkat çekilirken, kış lastiklerinin takılması ve antifiriz dolumlarının da uygulanması gerektiğinin altı çizildi.
04.12.2019
Gıda ve tarım ithalatında buğday, ihracatta fındık öne çıktı
TÜİK’in periyodik olarak açıkladığı dış ticaret verilerini baz alan Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) dijital veri panelinin güncel raporu yayınlandı. Raporda buğday ithalatındaki artışın yanı sıra, fındık ihracatının yüksek olması dikkat çekti.
04.12.2019
Trafiğe kayıtlı araç sayısı Ekim’de 68 bin 69 adet arttı
Trafiğe kayıtlı araç sayısı Ekim ayı sonu itibarıyla 68 bin 69 adet artarak 23 milyon 153 bin 556 oldu.
04.12.2019
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz”
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Türkiye’nin müttefiklerinden beklentisi, PKK, DEAŞ VE FETÖ dahil terörün her türüne karşı somut bir biçimde yanında olmasıdır. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” dedi.
04.12.2019
Tarım ve Orman Bakanlığınca yapılan düzenlemeyle
Tarım ve Orman Bakanlığınca yapılan düzenlemeyle "tütün mamullerinde düz ve standart paket" uygulamasına 5 Aralık’ta geçilecek. 5 Aralık’tan itibaren artık eski paketlerle tütün mamulleri üretilmeyecek. Bir aylık süreçte, yani 5 Ocak’a kadar yeni paketlerle üretim yapılacağı gibi mevcut paketlerin piyasadaki satışı devam edecek. 5 Ocak 2020 itibarı ile sadece yeni standart paketlerin satışı yapılabilecek ve piyasada eski tip paket bulunmayacak.
04.12.2019
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı:
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı: "17 Ağustos 2019’da başlayan ve halen devam eden operasyonlarda 124 terörist etkisiz hale getirilirken, 19 işbirlikçi yakalandı."
04.12.2019
SAĞLIK BAKANI KOCA:"YARIN SINIR KAPILARINDAKİ ÖNLEMLERİ GÖRMEK İÇİN HAREKETE GEÇECEĞİM."
SAĞLIK BAKANI KOCA: "POZİTİF ÇIKAN İLİMİZ OLMADI, KORONAVİRÜS VAKASINA RASTLANMADI"
LİV HOSPİTAL ANKARA’NIN YENİ GENEL MÜDÜRÜ NAZLIHAN ALKAN OLDU
SAĞLIK EĞİTİMLERİNE LİV HOSPİTAL’DAN DESTEK
FAZLA KAFEİN BAŞINIZI AĞRITABİLİR
PROF. DR. EMEL CANBAY: "SICAK KEMOTERAPİ KORONAVİRÜS’E KARŞI ETKİSİZDİR"
SAĞLIK BAKANI KOCA: "ANKARA’DA KARANTİNADA BULUNANLARIN SONUÇLARI BU AKŞAM ÇIKAR."
SAĞLIK BAKANI KOCA:"KUM VE MEŞHED’DEN UÇUŞA İZİN VERİLMEYECEK"
SAĞLIK BAKANI KOCA: "İÇİNDE VİRÜS ŞÜPHESİ OLAN BİR KİŞİNİN OLDUĞU UÇAĞI TÜRKİYE’YE İNDİRMEDİK."
SAĞLIK BAKANI KOCA: "DÜNYANIN HER BÖLGESİNDE HASTALIK GÖRÜLMESİNE RAĞMEN ÜLKEMİZDE RASTLANMADI"
SAĞLIK BAKANI KOCA: "DAHA DENEYİMLİ BİR EKİP OLDUĞU İÇİN UÇAK ANKARA’YA İNDİ"
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA:"UÇAKTAKİ 140 KİŞİDE ATEŞİ OLAN YOK"

EN ÇOK OKUNANLAR