Partilerden CHP’ye Kurban Bayramı ziyareti
Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen partiler arası bayramlaşma programı kapsamında AK Parti, MHP, İYİ Parti’nin yanı sıra; DSP, ANAP, HDP, BBP, DP, SP ve Vatan Partisi heyetleri de CHP’ye bayram ziyaretinde bulundu.

12 Agustos 2019 - 15:00:07

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen partiler arası bayramlaşma programı kapsamında AK Parti, MHP, İYİ Parti’nin yanı sıra; DSP, ANAP, HDP, BBP, DP, SP ve Vatan Partisi heyetleri de CHP’ye bayram ziyaretinde bulundu.
Kurban Bayramı vesilesiyle geleneksel olarak yapılan bayram ziyareti kapsamında; AK Parti, MHP, İYİ Parti’nin yanı sıra DSP, ANAP, HDP, BBP, DP, SP ve Vatan Partisi heyetleri CHP Genel Merkezine ziyarette bulundu. CHP adına karşılama heyetinde CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Yüksek Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Sezgin Kaya, Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir yer aldı.
Karabıyık, Kurban Bayramı ziyaretine gelen siyasilere, “Bayramlar birlik ve beraberliğin, sevgi ve hoşgörünün simgesidir. 82 milyonun en çok ihtiyacı olan huzur ve sevgi dilidir. Özellikle de siyasilerin ağızlarından duymak istedikleri sevgi dilidir. Terörün olmadığı, adaletin olduğu nice bayramlar diliyorum. Başta şehit yakınları olmak üzere tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum” dedi.
Kurban Bayramı dolayısıyla ziyaretlerini gerçekleştiren Halkların Demokratik Partisi (HDP) adına; İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, MYK üyesi Aylin Hacaloğlu, PM üyesi Kenan Yıldız ziyarette yer aldı. Katırcıoğlu bayram ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Barışa en fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerde yaşıyoruz. Maalesef siyasi kurumlara baktığımızda arzu ettiğimiz bayram kutlamasını göremiyoruz. Bazı partiler bazılarıyla bayramlaşmıyor. Biz geleceğe umutla bakmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
Bayram ziyaretlerini gerçekleştiren Demokratik Sol Parti (DSP) heyetinde; DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, Parti Meclis Üyesi Hikmet Aydemir ve Parti Meclis Üyesi Tuğçe Tekeş yer aldı. DSP adına konuşan Gürel, “Bu bayramlar toplumsal dayanışmayı, barışı, kardeşliği simgeler ve ulusal güvenliğinde güvencesidir. Bu bayram da Türkiye darboğazdan geçiyor. CHP’ye çok önemli işler düşüyor. Biz DSP olarak bu coğrafyada bölge merkezli dış politikanın terk edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Suriye’de bir sorun var. AK Parti hükümetinin bir an evvel Suriye rejimiyle görüşerek sorunu çözmesini istiyoruz. Biz DSP olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı.
Bayram dolayısıyla gerçekleştirilen ziyarette Vatan Partisi adına ziyareti gerçekleştiren heyette; Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Meltem Ayvalı, Kadın Kolları Yöneticisi Ergül Bezci ve Gençlik Kolları Yöneticisi Deniz Bozkır yer aldı. Ziyaret sırasında Ayvalı, Türkiye’de yaşanan işsizlik konusunu gündeme getirdi. Ayvalı, “Önemli sorunlarımız var, bunları aşabileceğimizi düşünüyoruz. Türkiye, işsizlik sorununu üretim yaparak aşabilir. Kaynaklarımızı ve genç nüfusumuzu iyi değerlendirerek güçlükleri aşacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.
Bayram dolayısıyla ziyaretlerini gerçekleştiren Büyük Birlik Partisi (BBP) heyetinde; Parti Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, Kadın Kolları Genel Başkanı Meryem Ünsal ve MKYK üyesi Mahmut Burkankulu yer aldı. Ziyaret esnasında Tunç, bir araya gelmenin önemini vurguladı. Tunç, “Tüm Türk, İslam coğrafyasının bayramını kutluyorum. Bayram tadında bayramlar kutlanmasını istiyorum. Ziyaretleşmek doğru bir şey ve partilerimiz bu geleneği devam ettiriyor. Bu ziyaretleri bayramlar dışına da taşımalıyız. Azami müştereklerde bir araya gelemiyorsak, asgari müştereklerde bir araya gelmek gerekiyor” dedi.
Bayram dolayısıyla ziyaretlerini gerçekleştiren Demokrat Parti (DP) heyetinde; Genel Başkan Yardımcısı Dış İlişkiler Başkanı R. Melih Aktaş, MKK üyesi Özkan Gül ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Cahit Karakuş yer aldı. Bayram vesilesiyle gerçekleştirilen bu ziyaretlerin genele yayılması konusunda destek isteyen Aktaş, ileriki bayramlarda da görüşmelerin sürelerinin uzatılmasını talep etti.
Bayram dolayısıyla ziyaretlerini gerçekleştiren Saadet Partisi (SP) heyetinde; Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Genel İdare Kurulu Üyesi İbrahim Veli, Ankara İl Başkanı Fethi Öztürk yer aldı. Doğan, “Hem ülke olarak hem bölge olarak hassas ve kritik bir süreçten geçiyoruz. Bu süreci en kısa zamanda ve en sıkıntısız biçimde atlatmanın yolu birbirimizi dinlemekten geçiyor. Başta iktidar partisi olmak üzere tüm siyasi partilerin önce birbirini sora vatandaşı, esnafı anlaması gerekiyor. İnşallah bu bayram, bunların konuşulması aşamasında vesile olur” diye konuştu.
Bayram ziyaretleri kapsamında CHP’nin son ziyaretçisi Ana Vatan Partisi (ANAP) oldu. ANAP’ı temsilen ziyareti gerçekleştiren heyette; Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter Ahmet Kabakçı, Genel Başkan Yardımcısı Semih Narlı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşegül Gürkan yer aldı.
Siyasi partilerle görüşmelerin ardından CHP Genel Merkezinde toplu bir bayramlaşma gerçekleştirildi. CHP teşkilatının katılımıyla gerçekleştirilen bayramlaşmanın ardından çikolata ve kolonya ikram edildi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: POLİTİKA,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Başkent’te ByLock operasyonu: 53 gözaltı kararı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen 53 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi. Şüphelilerden 39’u gözaltına alındı.
25.10.2019
Tecil faiz oranı düşürüldü
Hazine ve Maliye Bakanlığınca, yıllık yüzde 22 olarak uygulanan tecil faizi oranı bugünden itibaren yıllık yüzde 19 oldu.
25.10.2019
(Özel) Dev cam mozaikten Türk bayrağı Beykoz’da hazırlanıyor
Beykoz’da yapımına başlanan ve 240 bin parçadan oluşacak dev cam mozaikten Türk bayrağı için çalışmalar son hızıyla devam ediyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda tüm Beykozlular ve İstanbullular için sergilenecek olan bayrakta 240 bin cam mozaik parça kullanılacak. Öte yandan, bayrağın tamamlanması için vatandaşlar çalışmaların sürdüğü alana gelerek görevlilere yardım ediyor.
25.10.2019
Altındağlı miniklerden polislere duygulandıran sürpriz
Altındağ Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikte Altındağlı çocuklar duygu dolu bir sürprize imza attı. “Renkli dünyalar farkındalık ve etkileşim projesi” için bir araya gelen Altındağlı minikler ve engelli çocuklar, mozaik taşlarından yaptıkları Türk bayrağını, olay yerine çağırdıkları polis amcalarına hediye etti.
25.10.2019
Kimya sektörü 3 fuarda buluşuyor
Türkiye’de 9 ayda 15 milyar dolar ihracat rakamlarına ulaşarak en fazla ihracat gerçekleştiren ikinci sektör olma unvanını koruyan kimya sektörü, ‘Life Sciences Ingredients’ konsepti ile bir araya geliyor. Bugün İstanbul’da kapılarını açan 3 fuarda sektörün önde gelen oyuncuları ürünlerini yerli ve yabancı alıcılar için sergileyecek.
25.10.2019
Op. Dr. Acar:
Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Acar, şeker hastalığının göze verdiği zararlar ile ilgili, "Diyabet, en çok kan damarlarına zarar verir. Gözümüz üzerindeki etkileri de yine gözdeki damarların yapısını bozarak meydana gelir" dedi.
25.10.2019
ALERJİYE KARŞI “YATAĞI DA SÜPÜRÜN” UYARISI
KIŞ AYLARINDA KİLO ALMAMAK İÇİN SAĞLIKLI BESLENME İPUÇLARI
AMBULANS ŞOFÖRLERİ HÜNERLERİNİ YARIŞ PİSTİNDE GÖSTERDİ
KUAFÖR HÜSEYİN ALKAN, BAĞIŞLANAN SAÇLARLA KANSERLİ HASTALARA PERUK YAPIYOR
BEYİN İMPLANTLARI HAFIZAYI YÜZDE 20 ARTTIRIYOR
10 SORUDA OBEZİTE
KESTANE BALI TAM BİR ŞİFA DEPOSU
ŞEHİT ÇOCUKLARINA AFET FARKINDALIĞI EĞİTİMİ
GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP SON TEKNOLOJİ İLE BULUŞTU
SOĞUK ALGINLIĞINDAN KORUYAN VE ANTİOKSİDAN İÇEREN KIŞ ÇAYI TARİFLERİ
PROF. DR. TEZER KUTLUK: "SİNDİRİM SİSTEMİ KANSERLERİNDEN KORUNMAK İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM ATIN"
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

EN ÇOK OKUNANLAR