İpin ucundaki güzellik: Mint Lift
Dr. Nejat Can, Fransız askısı, kontür lifti, örümcek ağı estetiği olarak da bilinen Mint lift işlemi hakkında bilinmeyenleri açıkladı.

22 Temmuz 2019 - 11:15:05

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Dr. Nejat Can, Fransız askısı, kontür lifti, örümcek ağı estetiği olarak da bilinen Mint lift işlemi hakkında bilinmeyenleri açıkladı.

Dr. Nejat Can, Fransız askısı, kontür lifti, örümcek ağı estetiği olarak da bilinen ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden Mint lift işlemi hakkında merak edilenleri anlattı. Ameliyatsız yüz asma işleminin kılçıklı ve daha kalın iplerin kanül yardımıyla sarkan bölgelere yerleştirilerek askıya alınması yöntemi olduğunu ifade eden Dr. Nejat Can, iple asma işleminin, güvenli ve çabuk sonuçlar elde edilebilen, özellikle sarkan yanak ve çene görüntüsü için etkili bir yöntem olduğunun altını çizdi.

Elastikiyetini kaybeden bölgeleri eski haline getiriyor
Bu işlemin, elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri tekrardan eski pozisyonuna getirmek için kullanıldığına dikkat çeken Dr. Nejat Can, derinin temel bileşenleri olan kollajen ve elastinin gençlikte bol miktarda bulunduğunu ancak yaşla birlikte azalmaya başladığını ifade etti.
Dr. Nejat Can, "Üretim yavaşlarken, cilt sarkmaya, kırışmaya, hacmini ve sıkılığını kaybetmeye başlar. Mint lift, yüz dokularını kaldırmak ve kollajen üretimini artırmak için emilebilir dikiş malzemesi olan FDA onaylı ipliktir" dedi.
Cildin altına minimal düzeyde girilen bu işlem sayesinde başarılı sonuçların alındığını ve bu sonuçların yaklaşık 2 yıl kadar dayandığını belirten Dr. Nejat Can, aynı zamanda hastanın işlem sonrasında günlük aktivitelerine dönmesinin de çok daha kısa sürdüğünü vurguladı.

Cerrahi müdahalelere gerek kalmıyor
Dr. Nejat Can, "Ameliyata ihtiyacı ortadan kaldıran iple yüz germe işlemi, son dönemde basın tarafından da oldukça ilgi görmektedir. Bu işlemi ancak, işinin ehli kişilerce yapılmasını tavsiye ediyoruz. İple germe tekniği, kısa bir iyileşme sürecine sahip ve bazı doktorlar bu yüzden bu işlemi öğle-arası-lifti veya hafta sonu lifti olarak adlandırmakta. Çünkü 30 dakika içinde işlem tamamlanabiliyor" şeklinde açıklama yaptı.
Mint Lift işleminin, çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için uygun olduğunu sözlerine ekleyen Dr. Nejat Can, hem erkeklere hem de kadınlara rahatlıkla uygulanabildiğini belirtti.
İple germe işleminin genellikle 35 ila 60 yaş arası, daha genç görünmek isteyen, ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayan kişilere uygulanabildiğine dikkat çeken Dr. Nejat Can, Mint lift uygulanan kişilerin, tedavi sonrasında kaldırılmış, gerginleşmiş bir görünüme sahip olabileceklerini dile getirdi.
Dr. Nejat Can, "İşlemin asıl amacı sarkan dokuları kaldırmak olsa da, kollajen üretimini de tetikler. Mint lift, ciltteki kıvrımları yumuşatıp çene çizgisini sıkılaştırarak yüzün genel gençliğini iyileştirmeye yardımcı olur" diyerek sözlerini noktaladı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
“Yakın Sağlık” dergisinin 10. sayısı yayımlandı
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi tarafından sağlık konusunda güncel bilgileri ve tedavi yöntemlerini aktarmak amacıyla yayımlanan “Yakın Sağlık” dergisinin onuncu sayısı yayımlandı.
01.07.2019
“Tens Master” cihazı ile ağrı tedavisinde büyük destek
Türk şirketi Rosio, Türk Mühendisleriyle ürettiği “Tens Master” cihazı ile birçok sağlık probleminin çözümünde tamamlayıcı bir terapi sunuyor.
19.07.2019
Evlilikte güç savaşına dikkat
Evlilik hayatındaki huzursuzlukların en önemli sebeplerinin başında güç savaşlarının geldiğini belirten Uzman Psikolojik Danışman Şenol Baygül, evlilikte güç savaşları konusunda bilgiler verdi.
27.06.2019
Ramazan ayında en çok sorulan soru hipertansiyon hastalarının oruç tutup tutmayacağı
Ramazan ayında en çok sorulan sorunun, hipertansiyon hastalarının oruç tutmasının sakınca teşkil edip etmeyeceği yönünde olduğunu söyleyen Liv Hospital Ankara İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Beril Akman, Türkiye’de yapılan değerlendirmelerde hipertansiyon sıklığının yüzde 30 civarında olduğu varsayılırsa Ramazan ayında hipertansiyon hastalarının özel olarak değerlendirilerek tedavilerinin düzenlenmesinin, bu dönemde ortaya çıkabilecek kalp damar sorunlarının önlenmesinin sağlanabilmesinin mümkün olduğunu bildirdi.
24.05.2019
Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak’a, TÜMBİFED Jüri Özel Ödülü
Dünya Bilim ve Sanat Akademisi’nin mütevelli heyetine seçilen ilk Türk olan Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.
22.06.2019
Sağlık Bakanlığından İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıklar Hastanesi hakkında açıklama
Sağlık Bakanlığı tarafından İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesinin kapatıldığı yönünde çıkan haberlere ilişkin açıklama yayımlandı.
11.08.2019
’’DEPREM OLACAK KORKUSU PSİKOLOJİK RAHATSIZLIKLARA SEBEP OLABİLİR’’
“VİTREKTOMİ İLE KALICI GÖZ KAYBININ ÖNÜNE GEÇİLİYOR”
FAZLA KAFEİN BAŞINIZI AĞRITABİLİR
"AŞIRI SUDA KALMAK İŞİTME KAYBINA NEDEN OLABİLİR"
DIŞ KULAK YOLU İLTİHABI TATİLİNİZİ KABUSA ÇEVİRMESİN
“KADINLAR, SEZARYEN SONRASI İSTMOSEL PROBLEMİNİN FARKINDA DEĞİL”
ÇOCUKLARDA İNATLA BAŞ ETME YOLLARI
SOMON DNA TEDAVİSİ İLE CİLDİNİZ GENÇLEŞİYOR
TÜSEB ÖDÜLLERİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
UZMANLAR UYARIYOR: “MERDİVEN ALTI ESTETİK GÖZÜNÜZÜ KAYDIRABİLİR”
VAMPİRE FACELİFT UYGULAMASIYLA GENÇ KALIN
KANSER TANISI KONAN CEZAYİRLİ HASTA ŞİFAYI TÜRKİYE’DE BULDU

EN ÇOK OKUNANLAR