(Özel haber) İstanbul Havalimanı’nda yolcuların lahmacun ve sarma keyfi
İstanbul Havalimanı’nda İGA tarafından açılan 4 bin 420 metrekare alana sahip Lounge’da Türk mutfağı büyük beğeni topluyor. Özellikle yabancı yolcular fındık lahmacun ve sarmaya ilgi gösteriyor.

21 Temmuz 2019 - 10:00:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
İstanbul Havalimanı’nda İGA tarafından açılan 4 bin 420 metrekare alana sahip Lounge’da Türk mutfağı büyük beğeni topluyor. Özellikle yabancı yolcular fındık lahmacun ve sarmaya ilgi gösteriyor.
Açıldığı günden bugüne bir çok ilke imza atan İstanbul Havalimanı yolcularına yeni imkanlar sunmaya devam ediyor. İGA’nın İstanbul Havalimanı’nda açtığı Lounge, 4 bin 420 metrekare alanıyla dünyanın en büyük ortak Lounge’ı olma özelliği taşıyor. Türk mutfağıyla büyük beğeni toplayan Lounge’da yabancı yolcular en çok fındık lahmacun ve sarmaya ilgi gösteriyor. İGA Ticari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar, “Lounge’da en çok ilgiyi gören Fındık Lahmacun ve masaj hizmeti. Yolculardan özel teşekkür mesajı alıyoruz” dedi.

Aynı anda 3 bin 500 kişiye hizmet verebiliyor
İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA olarak öncelikli görevlerinin yolcuların rahatını ve konforunu en üst seviyede tutmak olduğunu söyleyen İGA Ticari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar, “İstanbul Havalimanı’nda 4 bin 420 metrekare bir alanda aynı anda 585 kişiye hizmet veriyor. İGA Lounge, aynı anda 3 Bin 500 kişiyi ağırlayabiliyor ve 24 saat hizmet vermekte. Yolcuların rahat etmesi için her detayın düşünüldü. Lounge‘ı kullanan çocuklu ailelerin rahatı için her şey düşünüldü. Ebeveynler uçuşu beklerken çocuklar da oyun oynayabilecek ve çizgi film izleyebilecek. Yeme- içme alanında bulunan ekranlardan aileler oyun odasındaki çocuklarını takip edebilecek. Çocuk tuvaleti, bebek bakım odası ve emzirme odası gibi her detayın düşünüldüğü İGA Lounge’da çocuklu ailelerin rahatlığı da unutulmadık” dedi.

İş adamları için özel toplantı odası ve internet
İş adamları için de özel imkanlar sunduklarını söyleyen Başar, “İnşaata başlamadan önce uzun bir planlama süreci geçirdik. Çünkü burada en önemli şey yolcuların farklı istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek. Biz farklı yolcuların istek ve ihtiyaçlarına aynı Lounge alanı içerisinde karşılamaya çalıştık. Biz bu yolcuların profillerini çalıştık ve bu yolcuları profillere ayırdık. İş adamları için hızlı bir internet ve iki adet sekizer kişilik toplantı odası var. Dört tane sessiz oda var. Bilgisayarlar var kendi bilgisayarları yoksa internete bağlanıp çalışabilecekleri” şeklinde konuştu.

Yabancı yolcuların lahmacun keyfi
Yabancı yolcuların en çok ilgiyi Fındık Lahmacun’a gösterdiğini söyleyen Başar, “Türkiye’yi dünyada ön plana çıkaran özelliklerinden bir tanesi Türk mutfağı. Buraya gelen yolcularımızın çoğunluğu yabancı. Onlarda Türk mutfağını çok merak ediyorlar. Hazır Türkiye’ye gelmişken veya geçiyorken Türk mutfağının detaylarını öğrenmek birazda tadına bakmak istiyorlar. Bunlardan ilgi çekenlerden ön plana çıkan tabii ki lahmacun. Biz Lounge’da fındık lahmacun ikram ediyoruz. Pide ikram ediyoruz. Türk tatlarını yolcularımıza eniyi bir şekilde anlata bilmek için. Zeytinyağlı mutfağımız çok zengin. Onu yolcularımıza sunuyoruz ” ifadelerini kullandı.

Vejetaryen yolcularda unutulmadı
İstanbul Havalimanı’nda bulunan İGA Lounge’da vejetaryen yolcularda unutulmadı. Vejetaryen yolcular için her gün 3 çeşit yemek hazırlanıyor. Bu yemekler vejetasyonların en hassasiyetleri göz önüne alınarak, büyük titizlikle hazırlanıyor.

Yolculara duş ve uyku odası
İGA Lounge, yorgun olan yolcularına duş ve uyuma kabini imkanları da sunuyor. Yolcular uçuşlarını beklerken, duş alabiliyor ve uçuş öncesi özel kabinlerde uyuyabiliyor. İGA Lounge’da yolcuların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek için tasarım yaptıklarını söyleyen Başar, “Duşlarımız var. Seyahat sırasında yorulan duş almak isteyen yolcularımız için duşlarımız var. Mescidimiz var. Farklı inançlara farklı inanışlara ait yolcularımız için dua odamız var. Buraya gelecek olan yolcularımızın tüm ihtiyaçlarını karşılaya bilecek bir tasarım yaptık. Bütün mimariyi de buna göre tasarladık” şeklinde konuştu.
Büyüklüğü ve kapasitesi ile en büyük ortak Lounge olduğunu söyleyen Başar, “4 bin 420 metrekare alanıyla dünyanın en büyük ortak Lounge alanı. Bundan neyi kastediyoruz. Havayollarına ait tabi ki daha büyük Lounge’lar var başta Türk Hava Yollarının İstanbul Havalimanı’nda ki olmak üzere ama herkese açık kapıdan da girilebilen farklı anlaşmalarla da kullanılabilen açık Lounge’lar içerisinde 4 bin 420 metre kare ile İstanbul Havalimanı İGA Lounge en büyük alanı oluşturuyor” dedi.

“Biz Türkiye’yi temsil ediyoruz”
Verdikleri hizmetlerle Türkiye’yi temsil ettiklerini söyleyen Başar, “Bence bizim Lounge’ımızı öne çıkaran en önemli unsurlardan biride yeme içme. Çünkü biz bir taraftan da Türkiye’yi temsil ediyoruz. Bizim burada bir temsil sorumluluğumuz var. Çünkü dünyada içinden doksan milyon yolcunun geçtiği tek havalimanı burası. Dünyadaki bu anlamda en büyük bina burası. Tüm dünya ülkeleri vatandaşları buradan geçiyor. Bir taraftan da biz yemeği ile ünlü bir ülkeyiz. Türk yemekleri Türk mutfağı yolcuların merak ettiği unsurlar. Burada Türk yemeklerinin Türk mutfağının en güzel örneklerini sunabiliyoruz yolcularımıza. Pide var, lahmacun var, sarma var, börek var. Onun dışında Türk yemekleri var. Her hangi bir zamanda buraya geldiğinizde altı çeşit sıcak yemek bulabiliyorsunuz. Onun dışında Türk tatlıları, soğuklar, zeytinyağlılar bunları bulabiliyorsunuz. Dünya yemeklerinden de örnekler çıkarmaya çalışıyoruz. Farklı damak tatlarına sahip yolcular için. Yemekler burada bulunan mutfakta anında taze üretiliyor” ifadelerini kullandı.

38 Havayolu İGA Lounge’ı kullanıyor
Başar sözlerine şöyle devam etti: “İGA Lounge’dan bu havalimanı’ndan uçan 38 havayolunun Business yolcuları yararlanabiliyor. Dünyanın en büyük havayolları İGA Lounge’ı tercih ediyor ve hizmetten son derece memnunlar. Onun dışında Lounge’a kapıdan ücretini ödeyerekte girilebiliyor. İGA Pass yolcuları da yararlanabiliyor. Yakın zamanda bankalar ve telekominikasyon şirketlerinin müşterileri de kullanmaya başlayacak.”

“Masaj hizmeti için özel teşekkür mailleri alıyoruz”
Masaj hizmetinin yolcuların çok hoşuna gittiğini söyleyen Başar, “Yolcularımız uzun saatler uçuyorlar. Buraya geldiklerinde yorgun, kasılmış biraz gergin geliyorlar. Bu gerginliği nasıl azalta biliriz diye düşündük İGA Lounge içinde masaj uygulamasını başlattık. Buraya gelen yolcularımız ücretsiz bir şekilde masaj hizmeti alabiliyorlar. Yolcuların çok hoşuna gitti bu servis. Özel teşekkürler alıyoruz bu konuyla ilgili” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İçişleri Bakanlığı:
İçişleri Bakanlığı: "Hakkari Şemdinli ilçesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bugün gerçekleştirilen operasyonda, etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3’e yükselmiştir. Böylelikle, iç güvenlik operasyonları kapsamında, bugün düzenlenen operasyonlarda Diyarbakır’da 2, Hakkari’de 3, Tunceli’de 1 olmak üzere toplam toplam 6 terörist etkisiz hale getirildi."
25.06.2019
SSB ile ASELSAN arasında 22 Modüler Üs Bölgesi yapımı için yeni sözleşme imzalandı
Kara Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacına binaen, yerli ve milli imkanlarla geliştirilmekte olan modüler yapıdaki üs bölgeleri, terörle mücadele ve vatan savunmasında kullandığı üst düzey keşif, gözetleme ve silah sistemleriyle kahraman Türk Ordusu’na hizmet ediyor.
08.08.2019
Kartal’ın geleceği Kartallılarla planlandı
Seçim sürecinde "Kartal’ı Komşularımızla Birlikte Yöneteceğiz" diyerek katılımcı belediyecilik anlayışıyla çalışacaklarının sözünü veren Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğündeki Kartal Belediyesi, vatandaşın yönetime katılımını sağlamak amacıyla önemli bir adım attı.
10.07.2019
İBB’den burs açıklaması
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, "CHP iptal ettirmeden önce İBB burs bilgileri" başlığı altında öğrencilere yapılan yardımları açıkladı. Açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP iptal ettirmeden önce 2004-2008 yılları arasında 202 bin 750 üniversite öğrencisine toplamda 122 milyon 290 bin TL eğitim yardımı yapmıştı" denildi.
17.06.2019
Festivalde havai fişek kazası: 13 yaralı
Büyükçekmece’de düzenlenen 20’nci Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde havai fişekleri fırlatma rampasında meydana gelen patlama sonucu 13 kişi yaralandı. Belediyeden yapılan açıklamada, olayın havai fişek firmasının atımı sırasında bir fişeğin yerde patlamasıyla gerçekleştiği ve yaralıların taburcu edildiği belirtildi.
04.08.2019
Güngören’de park halindeki araçların lastiğini kesen şüpheliler yakalandı
Güngören dün park halindeki araçların lastiğini kesen şüpheliler yakalandı. Yakalanan 3 şüphelinin aynı gün içerisinde bir vatandaşı tabanca ile kolundan yaraladığı da ortaya çıktı.
17.08.2019
’’DEPREM OLACAK KORKUSU PSİKOLOJİK RAHATSIZLIKLARA SEBEP OLABİLİR’’
“VİTREKTOMİ İLE KALICI GÖZ KAYBININ ÖNÜNE GEÇİLİYOR”
FAZLA KAFEİN BAŞINIZI AĞRITABİLİR
"AŞIRI SUDA KALMAK İŞİTME KAYBINA NEDEN OLABİLİR"
DIŞ KULAK YOLU İLTİHABI TATİLİNİZİ KABUSA ÇEVİRMESİN
“KADINLAR, SEZARYEN SONRASI İSTMOSEL PROBLEMİNİN FARKINDA DEĞİL”
ÇOCUKLARDA İNATLA BAŞ ETME YOLLARI
SOMON DNA TEDAVİSİ İLE CİLDİNİZ GENÇLEŞİYOR
TÜSEB ÖDÜLLERİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
UZMANLAR UYARIYOR: “MERDİVEN ALTI ESTETİK GÖZÜNÜZÜ KAYDIRABİLİR”
VAMPİRE FACELİFT UYGULAMASIYLA GENÇ KALIN
KANSER TANISI KONAN CEZAYİRLİ HASTA ŞİFAYI TÜRKİYE’DE BULDU

EN ÇOK OKUNANLAR